Co zmieniło się w edukacji w ostatniej dekadzie? Finał konferencji „Lepsza Edukacja”

Dziesiąta jubileuszowa edycja konferencji „Lepsza Edukacja” dobiegła końca. Drugi dzień imprezy otwarła debata, a następnie odbyły się zajęcia warsztatowe w grupach.

oświata 17:27 02-02-20190 13

Poranna dyskusja miała charakter retrospektywny miała bowiem tytuł: „10 lat w edukacji, co i jak się zmieniło, a co jest niezmienne, dalsze kierunki rozwoju i wyzwania”. Wzięli w niej udział goście specjalni: Agata Kapica, Marcin Paks, prof. Maciej Sysło, prof. Mirosław Grewiński i Karol Górnowicz.

Poruszono wiele tematów. Dyskutowano m.in. o tym jak wykorzystać nowoczesne technologie w edukacji np. co jest lepsze tablet czy komputer etc. Zastanawiano się jaki model edukacyjny jest najlepszy i jak na ten wybór ma wpływ wykluczenie internetowe. Zauważono "rewolucję smartfonową",która wręcz zmieniła ciała dzieci, i stała się źródłem uzależnienia. Padła teza, że kilkugodzinne odrabianie lekcji w domu zohydza dzieciom szkołę.

Organizator przedsięwzięcia Dariusz Andrzejewski, dyrektor SSP nr 6 zaakcentował jubileusz okolicznościowym tortem, którym podzielił się z uczestnikami konferencji. Po południu odbyły się zajęcia warsztatowe w 11 grupach tematycznych. 

Thumb ww biernat

Filip Biernat

17:27 02-02-2019