Co się dzieje z wodą w Bardzie i Chwalibogowie?

Mieszkańcy Barda i Chwalibogowa po raz kolejny narzekają na jakość wody płynącej z ich kranów. Twierdzą, że woda tak śmierdzi, że nie nadaje się do picia. Nawet po przegotowaniu! Tymczasem pracownicy wodociągów uważają, że wszystko jest w porządku.

aktualności 14:30 03-02-20205 5

Z licznych telefonów odebranych od mieszkańców wspomnianych miejscowości wynika, że problem z wodą zaczął się w piątek 31 stycznia. To wtedy z kranów zaczęła lecieć szarobura ciecz, w niczym nie przypominającej wody. Ludzie, doświadczeni wcześniejszymi problemami, od razu zaalarmowali Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji we Wrześni. 

– Pracownicy wodociągów powiedzieli nam wprost, że ta woda nie nadaje się do picia. Zaczęli czyścić całą sieć, a dziś rano dodatkowo płukać wszystkie hydranty – mówi mieszkanka Barda. 

W obawie o zdrowie swoje i swoich najbliższych mieszkańcy Barda i Chwalibogowa zaczęli masowo kupować wodę butelkowaną. W poniedziałek 3 lutego zaczęło jej już brakować w miejscowych sklepach. 

– Oczekujemy konkretnych wyjaśnień ze strony PWiK! Jeśli woda jest niezdatna do picia, to niech nam to powiedzą, albo ogłoszą na Facebooku. Niech nie igrają z naszym zdrowiem! – mówią zdesperowani ludzie.

Prezes PWiK nie znalazł dla nas czasu by porozmawiać na temat tej niepokojącej sytuacji. Kazał wysłać pytania mejlem. 

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że pobrane próbki wody nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Chemicznie i bakteriologicznie woda jest czysta. – Można ją pić bez obaw - usłyszeliśmy w stacji uzdatniania wody PWIK we Wrześni.

Więcej o stanie bardzkiej wody będzie można przeczytać w najbliższym wydaniu "Wiadomości Wrzesińskich".

Thumb zrzut ekranu 2016 12 30 o 12.21.24

Dorota Tomaszewska

14:30 03-02-2020