Ciemna strona Wrześni. Kukiz'15 demaskuje propagandę władzy (część 2)

– Zostałem oszukany przez wiceburmistrzów Karola Nowaka i Artura Mokrackiego – mówił w środę poseł Bartosz Józwiak, podczas konferencji przeprowadzonej pod siedzibą Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji we Wrześni.

samorząd 08:50 10-10-2018 21

Stowarzyszenie Kukiz’15 rozpoczęło we wtorek (8 października) cykl spotkań we Wrześni, na których, jak mówi, punktuje zaniedbania władz gminy i powiatu wrzesińskiego. 

Na pierwszy ogień poszedł hałas, który zatruwa życie wielu mieszkańców. W środę natomiast mówiono o skażeniu wody w miejskiej sieci wodociągowej, do którego doszło w lutym 2017 r. oraz o braku odszkodowań dla poszkodowanych mieszkańców.

Zdaniem B. Józwiaka, wiceburmistrzowie osobiście zapewniali go, że z wypłatą godnego odszkodowania nie będzie żadnego problemu, tymczasem ludzie dostali – dopiero rok po skażeniu wody – po 10 zł na rodzinę.

– Dla mnie to skandal, drwiny z mieszkańców. To rzucenie jałmużny na „odczep się”. Na pewno tak tego nie zostawię – mówił poseł.  

Dzisiaj, 10 października, odbędą się kolejne spotkania Stowarzyszenia Kukiz’15. Pierwsze z nich zaplanowano na godz. 15.00 przed Urzędem Gminy w Kołaczkowie. Wezmą w nim udział: Jakub Pera, kandydat na wójta gminy Kołaczkowo, poseł Bartosz Józwiak, kandydat na burmistrza Wrześni oraz poseł Tomasz Rzymkowski.

W tym samym czasie, przed biurem poselskim B. Józwiaka przy ul. Fabrycznej we Wrześni, obędzie się mini piknik, na którym będzie się można spotkać i porozmawiać z członkami stowarzyszenia Kukiz’15. Na godz. 15.30 zaplanowano przyjazd na piknik wspomnianych posłów, a potem, około godz. 16.00, przemarsz pod wrzesiński szpital, gdzie odbędzie się konferencja na temat pracy miejscowych lekarzy. Przewidziano również zbieranie podpisów pod petycją dotyczącą zawieszenia w pracy jednego z lekarzy.

Thumb zrzut ekranu 2016 12 30 o 12.21.24

Dorota Tomaszewska

08:50 10-10-2018 21