Ciekawy wrzesiński epizod w programie „reżimowej telewizji”

Piotr Matuszewski, były wrzesiński radny i wciąż aktywny członek Platformy Obywatelskiej, starł się z dziennikarzami TVP na konwencji wyborczej Koalicji Europejskiej.

aktualności 11:27 15-04-20197 53

Konwencja, który obyła się tydzień temu w Warszawie, dotyczyła  wspólnego startu w wyborach do Europarlamentu pięciu partii – PO, PSL, SLD, .Nowoczesnej i „Zielonych”). Spotkanie relacjonowała m.in. Telewizja Polska w programie „Alarm”.

Nie da się ukryć, że materiał ten powstał pod tezę, że cała koalicja jest niespójna. Dziennikarzom rzeczywiście udało się przyłapać paru szeregowych uczestników na nieznajomości deklaracji programowej łączącej koalicjantów. Natomiast „grube ryby”, czyli liderzy poszczególnych partii, w ogóle nie chcieli rozmawiać z – jak się wyrażali – „reżimową, PiS-owską telewizją”.

W trakcie jednego z wywiadów do akcji wkroczył Piotr Matuszewski, który ze smartfonem w dłoni wcielił się w rolę dziennikarza obywatelskiego. Wrześnianin nagrywał rozmowę najwyraźniej w obawie o rzetelność późniejszego montażu. W końcu dziennikarz skupił się właśnie na nim.

– Skąd pan przyjechał? Jakie ugrupowanie pan reprezentuje?

– Żadnego. Ja tu jestem tylko przechodniem – odpowiedział P. Matuszewski, wciąż filmując.

– Jest pan uczestnikiem.

– Nie, to pan tak to widzi.

Na dowód „alarmowa” kamera odnalazła P. Matuszewskiego wśród uczestników razem z burmistrzem Tomaszem Kałużnym, starostą Dionizym Jaśniewiczem, wicestarostą Waldemarem Grzegorkiem oraz Dariuszem Jurewiczem, przedsiębiorcą i przewodniczącym rady nadzorczej wrzesińskiego szpitala. Wszyscy panowie należą do Platformy Obywatelskiej.

Cały program można zobaczyć TUTAJ. Epizod wrzesiński rozpoczyna się na początku 7 minuty. Wszystko poprzedza obszerny blok reklamowy.

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

11:27 15-04-2019