Chórzyści Cameraty z uśmiechem i pieśnią na ustach rozpoczęli obchody 35-lecia

W niedzielę 19 stycznia kościół farny we Wrześni wypełnił się głosami członków Chóru Camerata. Był to oficjalny początek roku jubileuszowego.

kultura 18:58 19-01-20200 0

Równo 35 lat od powstania zespołu minie w październiku tego roku, jednak chór już teraz rozpoczął cykl jubileuszowych wydarzeń od mszy dziękczynnej odprawionej przez księdza Mieczysława Kozłowskiego.

W trakcie nabożeństwa chórzyści nie tylko śpiewali, ale także czytali Pismo Święte, wyznaczali intencje modlitewne oraz złożyli dary na ręce proboszcza, wśród których było jedno z ich konkursowych trofeów.

Przed mszą i po niej odbyły się dwa krótkie występy, oczywiście pod batutą Domiceli Cierpiszewskiej (na zdj.). Normalnie o tej porze roku zespół powinien zaprezentować się w wielkim koncercie kolędowym w ośrodku kultury, ale trzeba było go odwołać ze względu na remont placówki.

Kolejne jubileuszowe wydarzenia zaplanowane są m.in. na maj, lipiec i październik, wśród nich będzie koncert na Białorusi. Dodajmy, że Camerata nieustająco zaprasza nowych chętnych. Próby odbywają się w każdy wtorek o godz. 18.00 w siedzibie urzędu pracy. 

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

18:58 19-01-2020