Choroby to nic pięknego

Nie zazdroszczę ludziom, którzy pracują w szpitalach, ośrodkach zdrowia, przychodniach – czyli ogólnie: w służbie zdrowia. Dlaczego? Bo to trudna i ciężka, często również fizycznie, praca.

Moim zdaniem 11:30 10-05-20191 1

To codzienne spotkanie z cierpieniem, bólem, bezradnością, brakiem nadziei, a nawet śmiercią. Tą prawdziwą, a nie filmową czy książkową. Choroby to nic pięknego, to ta zła część pięknego skądinąd życia, to ciemna strona księżyca.

Na co dzień, zwłaszcza gdy jesteśmy piękni i młodzi, i zdrowi, nie chcemy nawet wiedzieć o tym, że tuż obok naszego kolorowego i pełnego różnych smaków i zapachów świata jest też szary świat chorych, słabych, wymagających pomocy innych ludzi.

Niesienie pomocy ludziom w potrzebie samo w sobie jest piękne, a wówczas, kiedy terapia się powiedzie – kiedy diagnoza została postawiona właściwie, a leczenie okazało się skuteczne – radość medyków musi być ogromna.

Myślę, że dla tych chwil warto żyć i codziennie przychodzić do pracy. Media zajmują się medykami najczęściej wtedy, gdy pójdzie coś nie tak. To niesprawiedliwe.

Waldemar Śliwczyński

redaktor naczelny

Thumb ww biernat

Filip Biernat

11:30 10-05-2019