Chcesz szybko i tanio nauczyć się angielskiego? Te metody są najlepsze

Nauka angielskiego może być tania i szybka. Oczywiście wszystko zależy od wybranych metod i zastosowania pewnego rygoru, który jest niezbędny, by uczyć się systematycznie. Niestety, czasem słomiany zapał może wszystko zepsuć, a rozpoczęte zajęcia po prostu nie przyniosą oczekiwanego przez nas efektu. Oto najlepsze metody na szybkie i skuteczne uczenie się języka angielskiego.

oświata 19:00 24-06-20200 0

Nauka angielskiego online

Język angielski online to jeden z najlepszych sposobów na zdobywanie wiedzy językowej. Szybka nauka angielskiego jest możliwa dzięki internetowym szkołom językowym, takim jak Tutlo.com. Dlaczego tak jest? Co daje lekcja angielskiego przez internet? Takie zajęcia to przede wszystkim komfort dla ucznia. Sami wybieramy, w jakie dni i ile godzin się uczymy, dopasowujemy tematykę i zakres lekcji do swoich oczekiwań, a także możliwości finansowych. Dodatkowo decydujemy o tym, czy uczymy się z lektorem, czy też wybieramy lekcję z native speakerem. Zajęcia online w szkole internetowej mają to do siebie, że zmuszają nas do pewnego rygoru, do systematyczności i częstego powtarzania przyswojonej wiedzy. Niestety, jeśli nie uczymy się aktywnie, regularnie, to nawet na najdroższym kursie na świecie nie nauczymy się języka.

Językowe wyznaczanie celów

Jeśli zdecydujemy się na samodzielną naukę, to tym bardziej musimy pamiętać o systematyczności. Pomocne są plany działania, które będą od nas wymagać pewnej aktywności językowej każdego dnia lub kilka dni w tygodniu. O czym mowa? O liście zadań, które musimy wykonać. Musimy założyć, że w każdym tygodniu zrobimy coś związanego z językiem i poświęcimy temu odpowiednią ilość czasu.

Na przykład w pierwszym tygodniu nauczymy się trzydziestu słówek, czyli jest to nasz cel na siedem dni. W międzyczasie, na przykład w środę, poświęcimy dwie godziny na podstawy gramatyki i ćwiczenia z repetytorium gramatycznym. W piątek przerobimy jeden rozdział z książki do angielskiego. W sobotę obejrzymy film po angielsku bez lektora, ale z angielskimi napisami. Może to być serial lub animacja – coś, co dopasujemy do naszego obecnego poziomu. W niedzielę zaś zrobimy test ze słówek i czasu. Taki test możemy znaleźć na przykład w internecie. W ten sposób możemy małymi krokami uczyć się języka. Więcej informacji o możliwych sposobach nauki angielskiego możemy znaleźć w tym artykule https://poangielsku.com/nauka-angielskiego-od-podstaw-oto-5-metod-na-szybkie-przyswojenie-jezyka/.

Angielski online i offline

Dobrą opcją na systematycznie uczenie się angielskiego, która jest tania i szybko może przynieść efekty, jest połączenie zajęć offline, czyli codziennego uczenia się na przykład z książek czy za pomocą fiszek (swoją drogą, jest to proste i bardzo skuteczne narzędzie do nauki słownictwa) z rozwiązaniami online. Mowa tutaj akurat o prostych aplikacjach językowych lub lekcjach na YouTubie, które pozwalają nam zweryfikować nasze umiejętności w zakresie słownictwa, a także sprawdzić, czy faktycznie poprawnie mówimy, a nawet piszemy. Łączenie wielu sposobów uczenia się przynosi ogromne korzyści. Nawet jeśli czytamy bloga po angielsku w celach czysto rozrywkowych, to nieświadomie uczymy się języka i robimy powtórkę przyswojonego materiału. Przecież tego potrzebujemy do sprawnej komunikacji. Tutaj jednak podobnie jak w innych przypadkach, bardzo ważna jest systematyczność. Aplikacji i fiszek używajmy codziennie. Regularnie czytajmy anglojęzyczne teksty i starajmy się je zrozumieć bez pomocy słownika; z czasem będzie to coraz łatwiejsze.

Warto dobrać takie sposoby nauki, które są dla nas najwygodniejsze i najłatwiejsze. Czasami rozwiązanie, które jedni chwalą i osiągają za jego pomocą efekty, może ich nie przynosić innym osobom. Dobrze jest testować różne opcje. Powodzenia.

MATERIAŁ PARTNERSKI

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

19:00 24-06-2020