Chcesz mniej płacić za odbiór śmieci? Musisz złożyć nową deklarację

1 marca zaczną obowiązywać nowe stawki za odbiór odpadów w gminie Pyzdry.

aktualności 18:18 12-02-20202 11

Opłata za odpady segregowane będzie wynosiła teraz 20 zł od osoby. Dotyczy ona wszystkich, bo od tego roku segregacja śmieci jest obowiązkowa. Ci, którzy nie będą tego robić zapłacą 40 zł miesięcznie od osoby.

Jeśli właściciel nieruchomości zadeklaruje kompostować bioodpady na działce, na której znajduje się budynek mieszkalny jednorodzinny zapłaci 18 zł od osoby. 

Nie będą mogli tego robić mieszkańcy domów wielorodzinnych.

Zmiana wysokości stawki nie powoduje obowiązku złożenia przez właściciela nieruchomości nowej deklaracji. Muszą to natomiast zrobić mieszkańcy chcący skorzystać z wspomnianej ulgi za kompostowanie. 

Druki deklaracji dostępne są na stronie internetowej urzędu gminy oraz w urzędzie.

Urząd Miejski zapowiada kontrole i kary administracyjne dla właścicieli nieruchomości, którzy mimo złożenia deklaracji nie posiadają przydomowego kompostownika lub uniemożliwiają osobom upoważnionym przez burmistrza dokonania kontroli nieruchomości. 

Ankieta

Czy będziesz kompostował bioodpady?

Ankieta

Czy zadeklarowanie kompostowania bioodpadów będzie powodem do nadużyć?

Nadal wielu mieszkańców nie płaci za śmieci. Łączny dług w gminie na koniec grudnia 2019 r. wyniósł ponad 64 tys. zł. System opiera się na deklaracjach mieszkańców - poza nim jest 949 osób, na ponad 7 tys. mieszkańców zameldowanych na pobyt stały i czasowy.

Thumb grobelny 1

Sławomir Grobelny

18:18 12-02-2020