Charytatywny kalendarz wrześnianek cały czas w sprzedaży

Jeżeli nie macie jeszcze kalendarza na 2019 rok, polecamy Wam specjalne charytatywne wydanie stworzone przez mieszkanki Wrześni. Kupując je wspieramy dwójkę chorych dzieci. 

Pomagamy 18:35 20-01-20190 5

Projekt „Kobiety dzieciom” wymyśliła Lidia Wróbel, młoda, kreatywna mieszkanka Wrześni. Do współpracy zaprosiła pasjonatkę fotografii - Patrycję Kukulską, która robi wspaniałe portrety, na których widać to, co w ludziach najlepsze.

- Zapozowało nam 12 wrześnianek w wieku 18-40 lat. Każda z nich jest inna. Są wśród nich studentki, mamy. Wykonują różne zawody. To kobiety, które spotykamy na co dzień na ulicach naszego miasta - mówi Lidia Wróbel. - Pomysł na kalendarz zrodził się spontanicznie, z dnia na dzień. Zależało mi, żeby pokazać, że każda kobieta jest piękna bez względu na wiek i rozmiar. Nieważne czy ma się jakieś blizny, niedoskonałości - uroda tkwi w nas - tłumaczy pomysłodawczyni akcji.

Kalendarz to w 99 procentach kobiecy projekt. Męski pierwiastek wnosi model Krystian Spychała, który wziął udział w jednej z sesji jako towarzysz jednej z dziewczyn.

P.Kukulska (Fot. archiwum prywatne)
Lidia Wróbel i Krystian Spychała (Fot. P. Kukulska)

Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc 5-letniemu Sebastianowi Nowaczykowi z Wrześni oraz 4-letniej Amelii Stawskiej z Siekierek (gmina Kostrzyn). Oboje zmagają się ze złośliwym nowotworem - neuroblastomą. Sebastin przeszedł już dwie poważne operacje. Obecnie jest leczony w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Chemioterapia wywołuje szereg skutków ubocznych i osłabienie, ale jest jedyną szansą na zdrowie. Życie rodziny Sebastiana to ciągłe podróże między Wrześnią a Warszawą i wydatki z tym związane.

Historia Amelki jest podobna - kolejne pobyty w szpitalach, zabiegi, radioterapia. Pomimo długie leczenia i chwilowej poprawy choroba wznowiła się. Teraz nadzieją dla 4-latki jest leczenie za granicą. Całkowity koszt może sięgnąć 2 mln zł. To cena za życie dziewczynki.

Kalendarz można kupić kontaktując się bezpośrednio z Lidią Wróbel na Facebooku.

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

18:35 20-01-2019