Centrum Remontowo-Budowlane AKAT zaprasza do nowej siedziby

Firma AKAT powitała klientów w nowej siedzibie. Zmiana miejsca oznacza nie tylko większą powierzchnię, ale też wzbogaconą ofertę farb, dekoracji ściennych, tynków, materiałów do ocieplania budynków i poddaszy, a także elektronarzędzi.

gospodarka 14:16 04-04-20180 5

AKAT na wrzesińskim rynku działa od 16 lat. Firmę prowadzą bracia: Krzysztof i Andrzej Wąsiewiczowie. – Wszystko zaczęło się od sklepu naszego taty w Miłosławiu, gdzie od ponad 25 lat można kupić m.in. farby i materiały budowlane. Z bratem postanowiliśmy rozwinąć działalność i w 2002 założyliśmy we Wrześni hurtownię farb i lakierów. Stopniowo poszerzaliśmy asortyment o nowe marki i produkty. Kupiliśmy też dwa mieszalniki, które pozwalają dobrać kolor farb i tynków idealnie pod potrzeby klienta. Obecnie sprzedajemy także materiały budowlane do ocieplenia i wykończenia elewacji – mówi Krzysztof Wąsiewicz.

Właściciele AKATU

Hurtownia przez wiele lat mieściła się przy ul. Szkolnej. Obecnie trwa przeprowadzka do nowej siedziby przy ul. Paderewskiego 49, gdzie firma będzie działała pod szyldem Centrum Remontowo-Budowlane AKAT.

W nowej lokalizacji do dyspozycji klientów będzie 700 m kw. powierzchni. W komfortowych warunkach będzie można zobaczyć i wybrać to, co potrzebne do wykończenia wnętrza lub remontu. Sporo miejsca zajmie część wystawowa, w której prezentowane będą m.in. gotowe dekoracje ścian. Przewidziano także kącik zabaw dla dzieci.

Asortyment Akatu będzie jeszcze bogatszy niż do tej pory. – Klient, który wybuduje dom w stanie surowym, znajdzie u nas wszystko, co potrzebne do jego ukończenia: i materiały, i narzędzia – zapowiada Krzysztof Wąsiewicz.

W centrum znajdziemy farby firm: Śnieżka, Magnat, Dulux, Dekoral i Greinplast. – Chcemy mieć tutaj bardzo bogatą kolorystycznie i różnorodną cenowo ofertę farb gotowych, od lateksowych, przez satynowe, po ceramiczne. Przychodząc do nas, klient będzie mógł wybierać z 8 różnych palet kolorów po około 60 kolorów w każdej. Wśród nich dostępne będą nowości, takie jak farba Magnat pochłaniająca formaldehydy, czyli szkodliwe substancje występujące m.in. w klejach do mebli czy płytach wiórowych. Składniki tej farby wyłapują z powietrza formaldehyd, zamieniając go w niewidoczne cząsteczki pary wodnej, co zapewnia obniżenie jego stężenia. Uzupełnieniem oferty są farby z mieszalników (5000 kolorów). Należy jednak pamiętać, że przy tej samej jakości, farby z mieszalników będą zawsze droższe – tłumaczy Andrzej Wąsiewicz.

Produktem zdobywającym coraz większą popularność na naszym rynku jest też farba firmy V33, którą można malować płytki ceramiczne, drewnopodobne okleiny na meblach kuchennych oraz drewniane podłogi. – Ze zdjęć przesłanych przez klientów wiemy, że farba sprawdza się doskonale. Można za jej pomocą tanio odnowić łazienkę lub kuchnię – wspomina Andrzej Wąsiewicz.

AKAT zamierza poszerzać także ofertę wystroju wnętrz i ścian. – Ciekawym rozwiązaniem dla osób ceniących niebanalne wnętrza będą na pewno efekty dekoracyjne Magnat Style. To seria prostych w zastosowaniu produktów, które pozwalają uzyskać na ścianie efekt betonu, glinki weneckiej, marmuru czy stiuku. Wszystko dostępne w różnych gamach kolorystycznych. Będziemy mieli także szeroki wybór modnych obecnie płyt z betonu architektonicznego – wymienia Krzysztof Wąsiewicz.

W centrum przy Paderewskiego będzie można zaopatrzyć się także w tynki, materiały do ocieplenia, farby zewnętrzne oraz deski elewacyjne z wytrzymałego tworzywa, które wygląda jak naturalne drewno. Na miejscu będą również dostępne elektronarzędzia Dedra i Milwaukee.

Właściciele zapraszają wszystkich klientów do odwiedzenia nowej siedziby.

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

14:16 04-04-20180 5