Cenny remis Sparty-Sklejki. Orzechowianie do końca będą zmuszeni walczyć o ligowy byt

Nadal pewni utrzymania nie mogą być gracze Sparty-Sklejki. Po remisie w ostatnim meczu z Błękitnymi Mąkolno, aby samemu zadecydować o własnym losie, orzechowianie będą musieli wygrać u siebie ze Zjednoczonymi Rychwał.

piłka nożna 12:58 12-06-2018 2

W meczu z Błękitnymi Mąkolno u orzechowian zdecydowanie zawiodła skuteczność. Wynik meczu mógł już w 8. min otworzyć Jakub Guzek, który uderzając z ostrego kąta posłał jednak piłkę nad poprzeczką. W 15. min po indywidualnej akcji jednego z graczy Błękitnych orzechowianie niespodziewanie stracili gola. Od tego momentu zaczęli prowadzić heroiczną wręcz walkę o odrobienie strat. Najlepszą z szans do doprowadzenie do wyrównania miał w 35. min Marcin Adryan, który uderzając z 7. metrów posłał futbolówką nad poprzeczką.

Od początku drugiej części gry orzechowianie praktycznie nie schodzili z połowy gospodarzy. Niestety ich działania wobec broniących się cały zespołem Błękitnych przypominały bicie głow w mur. Po upływie kilku minut gry Łukasz Szewczyk umieścił piłkę w bramce Mąkolna, ale sędziowie orzekli, że uczynił to z pozycji spalonej. Potem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzenie Szewczyka bramkarz miejscowych sparował przed siebie, a po dobitce Kornela Witczaka futbolówka wylądowała na słupku. Od 75. min trener Janusz Hofman zrezygnował z jednego obrońcy przesuwając Szewczyka do ataku. Właśnie ten zawodnik stał się autorem wyrównującego gola zamykając akcję na długim słupku w 80. min po dośrodkowaniu Witczaka.

- Nie poddajemy się, walczymy do końca. Wiemy, że teraz wszystko jest po naszej stronie. Wygrywając w ostatnim meczu u siebie zapewnimy sobie ligowy byt – komentował trener Sparty-Sklejki Janusz Hofman.

Sparta-Sklejka zagrała w składzie: Rybka – Szewczyk, Pawlak, Kozłowski – Szymczak, Marek Olejniczak (60. Mateusz Olejniczak), Kogut, Krygier (70. Andrzejewski), Witczak – Adryan (46. Dudek), Guzek

Klasa okręgowa, Błękitni Mąkolno – Sparta-Sklejka Orzechowo 1:1 (1:0)

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

12:58 12-06-2018 2