Cenne zwycięstwo MKS-u. Wrześnianie po ciężkiej walce pokonują Kaspro Ostrów Wielkopolski

Przed ostatnim tegorocznym spotkaniem koszykarze MKS Września z dorobkiem 10 punktów plasowali się na przedostatnim miejscu w tabeli. Zwycięstwo z Kaspro Ostrów Wlkp. pozwoliło wrześnianom awansować w tabeli i zrównać się punktami z sobotnim rywalem.

koszykówka 21:17 22-12-20180 0

Podopieczni Tomasza Szelągiewicza wykonali przedmeczowy plan odnosząc cenne zwycięstwo. Gdyby gracze MKS-u nie pudłowali spod kosza i nie popełnili tylu błędów przy wyprowadzaniu ataku szybkiego mecz z koszykarzami z Ostrowa Wlkp. mógł przebiegać o wiele spokojniej.

Pierwsza kwarta pojedynku rozgrywanego w hali sportowej SSP nr 6 zaczęła się dla wrześnian niezbyt obiecująco. Dopiero po upływie prawie 4. min gry na 2:9 pierwsze punkty dla gospodarzy zdobył Filip Pera. Z upływem czasu gracze MKS-u zaczęli odrabiać straty wychodząc po trafieniu Norberta Jaszczaka po raz pierwszy na prowadzenie 12:11. Ostatecznie tę część gry gospodarzom udało się zakończyć prowadząc 18:14.

Od początku drugiej kwarty w poczynaniach miejscowych panował wielki chaos. Kilka nieudanych podań mających pozwolić na wyprowadzenie kontry spowodowało, że gracze z Ostrowa uzyskali prowadzenie 24:23. Sytuację mocno uratowały dwa celne rzuty za trzy punkty Maksymiliana Baranowskiego. Ostatecznie kwarta zakończyła się remisem 19:19, wrześnianie utrzymali czteropunktową przewagę.

Trzecia odsłona meczu w wykonaniu wrześnian okazała się najsłabsza. Gospodarze wielokrotnie nie potrafili zdobyć punktów po rzutach spod kosza. W pewnym momencie gracze z Ostrowa zdobyli 6 oczek z rzędu doprowadzając do remisu 37:37. Później obie drużyny co rusz zmieniały się na prowadzeniu. Ponownie dwa celne rzutu za trzy punkty zaliczył Baranowski. Ostatecznie goście schodzili z parkietu prowadząc 53:52.

Czwarta kwarta została wygrana przez gospodarzy 24:14 i to zadecydowało o ich końcowym zwycięstwie. Pomimo dość skutecznej gry wrześnian w tej części meczu można by im postawić poważne zarzuty. Zamiast rozgrywać przemyślane akcje, mając przewagę punktową, miejscowi usilnie, cały czas, próbowali grać szybkim atakiem, często niecelnie podając lub tracąc piłkę po niepotrzebnych szarżach.

Punkty dla MKS Września zdobyli: Norbert Juszczak 17, Maksymilian Baranowski 12, Michał Jasiński 11, Piotr Prętkowski 9, Filip Pera 9, Arkadiusz Wesołowski 6, Łukasz Kosmala 5, Jakub Kaczmarzewski 3, Krzysztof Dembiński 2, Witold Nowak 2

MKS Września - UKS Kaspro Ostrów Wlkp. 76:67 (18:14, 19:19, 15:20, 24:14)

21:17 22-12-20180 0