Były żołnierz GROM-u opowie maturzystom o działaniach specjalsów. Spotkanie z Navalem w Gnieźnie

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Gnieźnie zaprasza maturzystów na prezentację nowego kierunku nauczania oraz spotkania z „Navalem”, czyli  Pawłem Mateńczukiem, byłym żołnierzem JW GROM, autorem książek o kulisach akcji polskich specjalsów.

oświata 20:22 23-11-201918 4

Spotkania odbędą się 3 i 10 grudnia w w kampusie akademickim Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. H. Cegielskiego w Gnieźnie (budynek nr 5, sala 112, I piętro). 

Wstęp jest bezpłatny, ale organizatorzy proszą o rezerwację miejsc. Zapisy przyjmowane są mejlowo pod adresem: promocja@pwsz-gniezno.edu.pl.

Wydarzenie adresowane jest w szczególności do uczniów klas maturalnych, którzy już za chwilę będą podejmować decyzję o wyborze dalszej drogi zawodowej. 

Spotkania rozpoczynają się o 9.30. Najpierw zostanie zaprezentowany nowy kierunek studiów PWSZ Gniezno, czyli analityka bezpieczeństwa.

Na 11.00 przewidziano początek spotkania z Navalem, który zdradzi kulisy selekcji do elitarnej JW GROM, podzieli się swoim doświadczeniem dotyczącym planowania operacji wojskowych oraz opowie o tym, jak rzeczywistość ma się do filmowych wyobrażeń na temat działań wojennych.

Bohater spotkania przez czternaście lat służył w GROM-ie. Brał udział w licznych misjach zagranicznych. Za służbę został odznaczony, m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Krzyża Wojskowego i Krzyżem Komandorskim Orderu Krzyża Wojskowego.

W 2012 roku ukazała się gra komputerowa Medal of Honor. Warfighter – Naval. Dla jej twórców to właśnie Paweł Mateńczuk był jednym z pierwowzorów postaci, w którą wciela się gracz. 

Naval napisał kilka bestsellerowych książek opartych na swoich przeżyciach, m.in. „Zatokę”, w której opisuje działania polskich sił specjalnych w Zatoce Perskiej.

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

20:22 23-11-2019