Byli ze sobą w dobrych i złych chwilach. Teraz otrzymali zasłużone wyróżnienia

Osiem par z gminy Nekla dostąpiło zaszczytu otrzymania medali za długoletnie pożycie małżeńskie.

społeczeństwo 15:34 27-01-20202 0

Pięćdziesiąt lat temu stanęli na ślubnym kobiercu i przysięgali sobie wzajemnie miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz to, że nie opuszczą się aż do śmierci. Wytrwali w tych postanowieniach pół wieku, mogli świętować złote gody.

Uroczystość odbyła się w czwartek 16 stycznia w Nekielskim Ośrodku Kultury. Wyróżniono pary, które ten jubileusz obchodziły w ubiegłym roku. Małżonkom życzenia złożyli burmistrz Karol Balicki, przewodniczący rady miejskiej Roman Kuszak oraz kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego, Agnieszka Deckert.

Medale wraz z listami gratulacyjnymi od prezydenta Andrzeja Dudy otrzymało osiem par. Na zdjęciu od lewej: Janina i Stanisław Burzyńscy, Bogumiła i Kazimierz Krystkowie, Czesława i Jan Kubisiakowie, Krystyna i Zdzisław Tądrowscy, Halina i Jerzy Polerowiczowie, Teresa i Telesfor Kaźmierscy, Janina i Tadeusz FrąckowiakowieAniela i Mieczysław Świerczyńscy.

Po zakończeniu części oficjalnej na scenie zaprezentował się Sławomir Olgierd Kramm, śpiewak operowy ze Śremu. Następnie małżonkowie zostali zaproszeni przez włodarza gminy na obiad.

Fot. UMiG Nekla

Thumb jagie%c5%82a

Radosław Jagieła

15:34 27-01-2020