Bus wbił się w ciężarówkę. Jedna osoba nie żyje

27-letni obywatel Ukrainy zginął w wypadku, do jakiego doszło wczesnym rankiem 24 listopada na autostradzie A2 w okolicach Wrześni.

na sygnale 09:53 24-11-20180 3

Do zdarzenia doszło dokładnie na 216. kilometrze autostrady. Bus, którym podróżowało pięć osób, z dużą prędkością uderzył w jadący przed nim samochód ciężarowy. Jedna z osób, która podróżowała busem zginęła na miejscu.

– Po przybyciu na miejsce zostaliśmy doszczętnie rozbitego busa, który uderzył w tył naczepy ciągnika siodłowego. Busem podróżowało 5 osób. Niestety jedna osoba z busa poniosła śmierć na miejscu – informują druhowie z Gozdowa, którzy zostali skierowani do akcji.

- Po przyjeździe strażacy zastali fiata ducato stojącego na środku nitki południowej autostrady oraz ciężarowego dafa, które znajdowało się na pasie włączającym do ruchu. Pierwszym z pojazdów podróżowało pięć osób. Cztery, w tym jedna śmiertelna znajdowały się na zewnątrz auta, natomiast piąta przebywała w pojeździe. Drugim – ciężarowym daf podróżował jedynie kierowca, który nie wymagał udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy - mówi Marek Mikołajczak, rzecznik prasowy KP PSP Września. 

Fot. KP PSP Września i OSP Gozdowo 

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

09:53 24-11-2018