Burzliwe spotkanie. Sympatycy „dobrej zmiany” skarżyli się na lokalnych działaczy rządzącej partii

„Nie wierzcie sondażom, bo one nie wygrywają wyborów. One nie zatrzymają Targowicy!” – mówiła na spotkaniu z mieszkańcami powiatu wrzesińskiego posłanka Joanna Lichocka. Krótko potem usłyszała, że Targowica jest we Wrześni, a tworzą ją... ludzie związani z rządzącą partią.

samorząd 21:34 23-03-201912 102

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości, która wystartuje z trzeciego miejsca do Parlamentu Europejskiego spotkała się z mieszkańcami Wrześni w sali spółdzielni mieszkaniowej w sobotę 23 marca. Zebrani przywitali ją gorącymi brawami.

Joanna Lichocka przed spotkaniem odpowiadała na pytania dziennikarzy 

Joanna Lichocka mówiła przede wszystkim o programie zawartym w „piątce PiS”. Zapowiedziała, że od 30 kwietnia emerytom i rencistom wypłacana będzie tzw. trzynastka.

– Na rękę każdy otrzyma 888 złotych i 25 groszy. Aby otrzymać te pieniądze nie będzie trzeba składać żadnych wniosków. Nie trzeba niczego wypełniać – mówiła posłanka.

Posłankę z bukietem kwiatów powitał Jarosław Kowalewski

J. Lichocka zaapelowała do zgromadzonych o bardzo poważne potraktowanie majowych wyborów do europarlamentu.

– Wielu mówi: Bruksela mnie nie dotyczy. Dotyczy. Od tego jaką będziemy mieli tam reprezentację dużo zależy. Nie może być tam osób, które będą chciały nakładać na Polskę sankcje za wewnętrzne reformy, w tym reformę sądownictwa. Muszą być tam ludzie, którzy będą mówić, że reforma sądownictwa jest konieczna. Mamy do czynienia w tej chwili ze współczesną Targowicą. Tak mówią zwykli Polacy – mówiła posłanka.

Ankieta

Gdyby wybory do Parlamentu Europejskiego odbywały się w najbliższą niedzielę, to wziąłbyś w nich udział?

– Jeśli nie chcemy donoszenia na Polskę, jeśli nie chcemy prób uruchomienia sankcji na Polskę to musimy pójść do wyborów, bo zwolennicy Platformy Obywatelskiej pójdą do wyborów. Oni są zmobilizowani. Nie dajmy się uśpić tym, że sondaże dają przygniatające zwycięstwo PiS. Nie wierzcie sondażom, bo one nie wygrywają wyborów. One nie zatrzymają Targowicy! Musimy wygrać wybory, a to nie jest przesądzone. Ściągnijcie do urny ludzi, którzy zagłosują za obozem dobrej zmiany – apelowała J. Lichocka.

Spotkanie z posłanką odbyło się w sali spółdzielni mieszkaniowej

W wolnych głosach sympatycy rządzącej partii żalili się posłance na lokalnych działaczy Prawa i Sprawiedliwości. Mówili, że Targowica jest we Wrześni, bo lokalne struktury partii Jarosława Kaczyńskiego wspierają w mieście i powiecie Platformę Obywatelską.

Mieszkańcy nie szczędzili krytycznych słów pod adresem lokalnych działaczy PiS

– Osoby, które dostały się do Rady Miejskiej we Wrześni nie stworzyły nawet klubu PiS. Szef lokalnych struktur (Przemysław Hirszfeld – przyp. red.) pracuje w spółce gminnej (PWiK – przyp. red.) i dostaje duże pieniądze – mówił Grzegorz Dobrosielski.

Grzegorz Dobrosielski, radny Rady Miejskiej we Wrześni

Dodawano również, że lokalni działacze blokują zapisywanie się do partii osobom, które chcą działać dla „dobrej zmiany”. J. Lichocka obiecała zająć się to sprawą. Zadeklarowała, że będzie chciała ponownie przyjechać do Wrześni.

Ankieta

Na kogo zagłosujesz w wyborach do Parlamentu Europejskiego?

Głosy mieszkańców były wyraźnie nie na rękę dwóm obecnym na spotkaniu posłom – Krzysztofowi Ostrowskiemu i Zbigniewowi Dolacie.

– PiS ma rzeczywiście problemy wewnętrzne w powiecie wrzesińskim ale to nie jest miejsce ani czas aby o tym mówić – powiedział ten ostatni.

– PiS był w stanie przejąć władzę w powiecie, a wprowadził tylko 5 radnych – mówił Jacek Pietrzyk, który skrytykował działania przedwyborcze m.in. Przemysława Hirszfelda. Za wypowiedziane słowa otrzymał gromkie brawa.

– Gdzie są radni powiatowi? Gdzie są choćby ich członkowie rodzin? Ilu tu jest członków lokalnego PiS? – pytał Włodzimierz Podzerek.

Jacek Pietrzyk

Rzeczywiście na spotkaniu z posłanką nie było żadnego radnego, który otrzymał mandat z listy PiS. Był tylko Jarosław Kowalewski, który mimo, że nie jest członkiem partii zorganizował spotkanie z posłanką i robił to czym tak naprawdę powinni się zająć lokalni działacze. Wspierał posłankę w walce o zdobycie mandatu do Parlamentu Europejskiego. 

Thumb 64861016 2494978670553670 5517157221407916032 o

Łukasz Różański

21:34 23-03-2019