Burmistrz Miłosławia zapewnia, że nie ma maszynki do drukowania pieniędzy i nie zadłuża gminy

Podczas piątkowej sesji Rady Miejskiej w Miłosławiu burmistrz Hubert Gruszczyński otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu w 2019 r.

samorząd 18:50 03-07-20203 2

Głosowało 15 radnych i wszyscy podnieśli rękę za przyjęciem uchwały absolutoryjnej. Przypomnijmy, że proburmistrzowski klub Razem dla Gminy Miłosław ma w radzie miejskiej 11 osób, a opozycyjny Klub Chrześcijańsko-Ludowy trzy. Jeden radny – Marek Jandy – jest niezrzeszony.

Hanna Spychała, Hubert Gruszczyński, Rafał Nowaczyk i Marek Jandy spoglądają na projekt uchwały w tablecie

Zanim doszło do głosowania nad uchwałą dotyczącą absolutorium, burmistrz Hubert Gruszczyński przedstawił sprawozdanie z działalności w ubiegłym roku. Nie zabrakło w nim momentów nietypowych – z pewnością takim było przyniesienie do gabinetu włodarza martwego szczura (10 stycznia 2019 r.). Pisaliśmy o nim TUTAJ i TUTAJ.

– Drzwi mojego gabinetu są otwarte dla mieszkańców pięć dni w tygodniu, a sytuacja ze szczurem pokazała, że nie obrażam się na nikogo. Mieszkańcy mają prawo mieć do mnie pretensje – powiedział H. Gruszczyński.

Burmistrz Hubert Gruszczyński tuż po ogłoszeniu wyników głosowania nad udzieleniem mu absolutorium
Hubert Gruszczyński przyjmuje gratulacje od przewodniczącego rady miejskiej Dawida Strzelczyka
W imieniu pracowników urzędu gratulacje włodarzowi złożyła Anita Kraska

Ankieta

Jak oceniasz pracę burmistrza Hubert Gruszczyńskiego w roku 2019?

Włodarz w swoim przemówieniu poinformował, że zadłużenie gminy na koniec 2019 r. wynosiło 10,5 mln zł, podczas gdy w grudniu 2018 r. przekraczało 11,1 mln zł. Na koniec grudnia 2020 r. dług ma spaść do poziomu 9,22 mln zł.

– Rok 2019 zakończyliśmy z bardzo dobrym wynikiem finansowym, w kwocie 2,23 mln zł nadwyżki. Pieniądze zostały przeznaczone na inwestycje w kolejnym roku – mówił burmistrz.

– Wiele osób zadaje sobie pytanie, skąd na to wszystko, co się dzieje w gminie, są pieniądze? Jedni mówią, że burmistrz w piwnicy urzędu gminy ma maszynkę do drukowania pieniędzy, a jeszcze inni, że burmistrz zadłuża gminę. Pierwsze i drugie nie jest prawdą. Zadłużenie spada. Skąd się biorą pieniądze? Śp. Romuald Barszcz mawiał, że nie ma biednych gmin, a są tylko gminy gorzej zarządzane – stwierdził H. Gruszczyński.
Jarosław Sobczak i Maciej Babiarz 
Rafał Nowaczyk

Przewodniczący Klubu Chrześcijańsko-Ludowego Jarosław Sobczak powiedział, że przygotowana przez burmistrza prezentacja nie oddaje do końca prawdy sytuacji w gminie. Zaraz jednak dodał, że H. Gruszczyński ma więcej dobrych pomysłów niż wpadek. 

Marek Jandy
Małgorzata Bzowa i Dawid Strzelczyk
Pracownicy urzędu gminy i sołtys Czeszewa Zbigniew Piszczatowski 
Sesja absolutoryjna odbyła się 3 lipca 
Skarbnik Alina Kociemba 
Pracownicy urzędu gminy i sołtys Czeszewa 
Andrzej Wnuk
Sekretarka włodarza gminy Anna Kubisiak
Bernadeta Tomczak i Hubert Gruszczyński 
Włodarz długo odbierał gratulacje 
Szef gminnej promocji Szymon Krajniak i Hubert Gruszczyński
Kierownik USC Aneta Gościniak i Hubert Gruszczyński
Mariusz Sieradzki  gratuluje burmistrzowi otrzymania absolutorium 
Adam Spychała 
Przemysław Włodarczak 

Thumb 64861016 2494978670553670 5517157221407916032 o

Łukasz Różański

18:50 03-07-2020