Burmistrz Miłosławia odbudowuje armię. Marię Orzechowską w radzie zastąpi Jadwiga Stefańska?

Przewodnicząca Koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Orzechowie Jadwiga Stefańska w zbliżających się wyborach samorządowych będzie walczyła o mandat radnej Rady Miejskiej w Miłosławiu.

samorząd 15:56 08-05-2018 2

Była szefowa Warsztatu Terapii Zajęciowej w Czeszewie wystartuje z listy burmistrza Zbigniewa Skikiewicza „Porozumienie dla Gminy”. Zastąpi tym samym miejsce Marii Orzechowskiej, która postanowiła nie ubiegać się o trzecią reelekcję.

– Stwierdziłam, że pora odejść. Trudno jest mi pogodzić pracę zawodową z pracą w samorządzie, a nie należę do osób, które muszą być radnymi za wszelką cenę. Uważam, że wykorzystałam swój czas i pora na zmiany. Burmistrz moją decyzję przyjął ze zrozumieniem – mówi M. Orzechowska.

Start J. Stefańskiej z listy Z. Skikiewicza jest zaskoczeniem, bo w przeszłości pomiędzy wspomnianymi osobami nie układało się różowo.

– Wyjaśniliśmy sobie wszystko i zdecydowałam się przyjąć propozycję startu od pana burmistrza – mówi J. Stefańska, która była gminną radną w latach 1990-1994.

Ankieta

Czy Jadwiga Stefańska zdobędzie mandat radnej Rady Miejskiej w Miłosławiu?

J. Stefańska zapowiedziała nam, że w przyszłym roku nie będzie ubiegać się o funkcję sołtysa Orzechowa. Przypomnijmy, że głosy takie pojawiły się po tym jak Małgorzata Bzowa zapowiedziała na łamach „WW”, że nie będzie walczyć o tę funkcję.

Kto będzie kontrkandydatem przewodniczącej Koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów? Nie wiadomo. Lider klubu Razem dla Gminy Miłosław Hubert Gruszczyński twierdzi, że nie ma jeszcze kandydata. W kuluarach mówi się, że może nim być... Maria Orzechowska.

Dodajmy, że w wyborach samorządowych o reelekcję nie będzie walczyć Piotr Trawiński z Miłosławia i Roman Świtek z Pałczyna. Obaj są z ugrupowania burmistrza. Decyzji co do startu nie podjęła również proburmistrzowska Krystyna Dobroczyńska z Orzechowa. Z. Skikiewicz w wyborach może liczyć za to na radną Justynę Gorzelanę z Książna.

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

15:56 08-05-2018 2