Burmistrz Miłosławia ku zadowoleniu emerytów zapoczątkował nową tradycję

Po raz pierwszy ale nie ostatni burmistrz Miłosławia zaprosił emerytowanych pracowników oświaty na spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Ci nie ukrywali, że są z tego faktu bardzo zadowoleni.

oświata 19:58 21-10-20190 5

Spotkanie odbyło się 21 października w murach Szkoły Podstawowej w Miłosławiu/Bugaju. Przybyło na nie mało, bo ponad 70 osób. Byli wśród nich emerytowani nauczyciele oraz pracownicy szkół w Miłosławiu, Orzechowie i Czeszewie. Nie zabrakło również emerytowanych pracowników gminnych przedszkoli.

Każdy z przybyłych otrzymał czerwoną różę. Na zdjęciu Dorota Schejn i wiceprzewodnicząca rady Małgorzata Bzowa

– Mamy dziś dwie premiery. Pierwsza – po raz pierwszy wszyscy mamy okazję spotkać się na takiej uroczystości. Druga premiera, to moja skromna osoba, która debiutuje w murach tej szkoły. Miał być Krzysztof Ibisz ale się nie udało, bo jest za drogi – żartował Szymon Krajniak, który od niedawna pełni funkcję sekretarza w Urzędzie Gminy w Miłosławiu.

Szymon Krajniak otrzymał za swoje wystąpienie wielkie brawa

Burmistrz Hubert Gruszczyński wszystkim przybyłym życzył przede wszystkim dużo zdrowia i braku trosk. Zapowiedział również, że takie spotkania organizowane będą co roku.

Na spotkaniu nie brakowało wspomnień i uśmiechów
Emerytowani pracownicy gminnej oświaty
Julia Kindela
Klaudia Olek

W części oficjalnej zebrani wysłuchali koncertu trojga uczniów. Wystąpili gitarzyści Julia Kindela i Robert Wojciechowski oraz grająca na keyboardzie Klaudia Olek. W części nieoficjalnej była m.in. kawa i ciasto. Nie zabrakło też opowieści i wspomnień.

Byli pracownicy oświaty opuszczając mury szkoły nie ukrywali, że cieszą się z faktu, że w gminie Miłosław zapoczątkowano nową tradycję. 

– Z radością wrócimy tu za rok – mówili. 

Thumb 64861016 2494978670553670 5517157221407916032 o

Łukasz Różański

19:58 21-10-2019