Burmistrz chce budować makietę kolejki. Nie wszyscy skaczą z radości. A Wy co o tym sądzicie?

Władze Wrześni chcą wybudować przy ulicy Kaliskiej makietę kolejki wąskotorowej. Chcą na to przeznaczyć niemało, bo 450 tysięcy złotych.

samorząd 21:24 07-02-20180 46

Makieta ma przypominać, że przed laty we Wrześni działała kolejka wąskotorowa. W tegorocznym budżecie zapisano na inwestycję 300 tys. zł. Już jednak wiadomo, że ta kwota się zmieni. Na najbliższej sesji radni mają ją zwiększyć do 450 tys. zł. Czy to wystarczy? Nie wiadomo, bo o wszystkim i tak zdecyduje postępowanie przetargowe.

Ankieta

Czy podoba Ci się pomysł wybudowania makiety kolejki wąskotorowej przy ul. Kaliskiej?

Plany ratusza krytykuje Projekt Września. Członkowie stowarzyszenia zauważają, że w budżecie nie zabezpieczono ani jednej złotówki na rewitalizację niszczejącego Ogrodu Bractwa Kurkowego, czyli LOK-u. Przypomnijmy, że to dzięki działaniom Projektu Września nie powstał tam market, a teren wrócił do gminy. Więcej można przeczytać TUTAJ.

– Nie sprzeciwiamy się upamiętnieniu kolejki wąskotorowej, ale uważamy, że są lepsze sposoby. W budynku dworca kolejowego stoi puste i przestronne pomieszczenie dawnej restauracji, poczekalni. Czy nie lepiej porozumieć się z PKP i wykorzystać istniejącą infrastrukturę i tam umieścić makietę, a nie budować nowy obiekt, który później trzeba będzie utrzymywać? Czy nie lepiej pomyśleć o popadającej w ruinę wieży ciśnień przy dworcu, żeby tam powstał punkt wystawowy? Wówczas upamiętnianie kolejki wąskotorowej przysłużyłoby się ratowaniu historycznego dziedzictwa kolejowego w naszym mieście, które obecnie niszczeje – zauważają członkowie stowarzyszenia.

Ankieta

Czy władze Wrześni powinny wziąć pod uwagę propozycje Projektu Września?

Projekt Września przypomina też również władzom Wrześni, że w wielu miejscach miasta i gminy nie ma właściwej nawierzchni dróg. Tak jest na przykład na ul. Owocowej, Jagodowej, Brylantowej, Paderewskiego, Gwiaździstej, Księżycowej.

- Mieszkańcy muszą się tam mierzyć się z wielkimi kałużami, dziurami. Warto rozsądniej wydawać pieniądze publiczne – apelują do radnych i burmistrza młodzi działacze. 

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

21:24 07-02-20180 46