Bunt wydobywający się z trzewi – finisz kampanii Rafała Trzaskowskiego we Wrześni

Finał pierwszej części kampanii prezydenckiej Rafała Trzaskowskiego we Wrześni. Sztabowcy są pełni optymizmu przed niedzielnym głosowaniem. – Ludzie mają organicznie dość Andrzeja Dudy – podkreślał dzisiaj (24 czerwca) poseł Tomasz Nowak.

aktualności 17:15 24-06-202019 25

Sztab Rafała Trzaskowskiego zorganizował przy Galerii Karuzela minikonferencję prasową podczas której podsumowano kampanię prezydencką. Pojawili się tutaj parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej – poseł Tomasz Nowak i senator Paweł Arndt. W roli niezależnego samorządowca wystąpił starosta Dionizy Jaśniewicz.

– Hasło „Mamy dość!” staje się dosyć powszechne nie tylko na wiecach Rafała Trzaskowskiego, ale słyszę to również u Roberta Biedronia, Szymona Hołowni, słyszę to nawet u Krzysztofa Bosaka. Tak więc wydaje się – co potwierdzają sondaże – że wśród całej części opozycyjnej większość w drugiej turze poprze Rafała Trzaskowskiego. Wynika to po prostu z naszego wewnętrznego przekonania o potrzebie zmiany. Ta potrzeba jest dojmująca i jest ponad decyzjami liderów politycznych. Nie wyobrażam sobie, że wyborca Lewicy czy Szymona Hołowni – kiedy będzie miał do wybory między demokratycznym, silnym prezydentem, który nie będzie podległa Nowogrodzkiej – wybierze tego z Nowogrodzkiej. To jest organicznie niemożliwe. Doszliśmy do takiego mocnego podziału, że on jest wewnętrznie emocjonalny, bardziej nawet niż intelektualny, i emocje nie pozwolą ludziom zagłosować na Andrzeja Dudę – argumentował poseł Tomasz Nowak. 

Ankieta

Czy Twoim zdaniem hasło "Mamy dość" chwyciło?

Thumb ww biernat

Filip Biernat

17:15 24-06-2020