Budzimy Gosię! Każda złotówka to szansa dla ciężko chorej wrześnianki

Jeszcze 20 tys. zł potrzeba, żeby sfinansować terapię dla wrześnianki, która od czerwca zmaga się z ciężką chorobą. 

Pomagamy 23:52 08-01-20210 1

Małgorzata Żuczek do niedawna była aktywną dziennikarką i copywriterką. Pisała dla specjalistycznych czasopism ogrodniczych. Samodzielnie wychowywała 11-letnią córkę Kingę, a w wolnych chwilach biegała i trenowała fitness.

Choroba zaatakowała niespodziewania. Zaczęło się od banalnej opryszczki. U Gosi pojawiły się rzadkie powikłania w postaci wirusowego zapalenia mózgu. Wrześnianka trafiła do szpitala i zapadła w śpiączkę. 

Zrozpaczona rodzina z pomocą przyjaciół zaczęła szukać ratunku. Znalazło się miejsce w specjalistycznym ośrodku PCRF Votum w Krakowie. Gosia ma tam przejść kilkumiesięczny turnus rehabilitacyjny, którego celem jest jej wybudzenie. Niestety, terapia nie jest refundowana. Jej koszt to około 100 tys. zł. 

Część kwoty udało się już zgromadzić dzięki internetowej zbiórce. Brakuje jeszcze 20 tys. zł. 

Gosię można wesprzeć:

1. Wpłacając pieniądze na zbiórkę na stronie Siepomaga.pl: TUTAJ.

2. Biorąc udział w licytacjach na Facebooku: TUTAJ.

3. Wpłacając pieniądze na konto Fundacji Votum: TUTAJ.

Gosia przebywa obecnie w szpitalu w Orzeszu na Śląsku, gdzie przechodzi leczenie i rehabilitację przygotowujące ją do terapii wybudzeniowej. Jej stan poprawił się i są szanse na powrót do zdrowia, choć na pewno będzie to żmudny i długotrwały proces. W domu na wrześniankę czekają rodzice i stęskniona córka. 

Każda złotówka od darczyńców to szansa dla Gosi i jej bliskich, żeby znów mogli być razem. 

Potrzebujesz pomocy? Napisz do nas. Mieszkańcy powiatu wrzesińskiego, którzy prowadzą zbiórki charytatywne i chcieliby promować je na naszych łamach mogą kontaktować się pod adresem redakcja@wrzesnia.info.pl lub przez naszą facebookową skrzynkę.

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

23:52 08-01-2021