Budziłowo idzie na mistrza – finisz ligi piłkarskiej w Kołaczkowie

No to zaczynają się schody dla wszystkich. Właściwie zaczęły się już tydzień temu. Pierwszą wpadkę w fazie finałowej zaliczyło TW. Reszta, czyli Budziłowo, Targowa Górka i Sokolniki poszły planowo.

piłka nożna 16:00 06-03-20200 0

Budziłowo ma wszystkie atuty w ręku, Targowa Górka, TW i Sokolniki oprócz dobrej gry muszą jeszcze liczyć na jakiekolwiek potknięcie lidera. Zapraszamy na 16. kolejkę ligową – 8 marca. 

Zaczynamy meczem Targowej Górki z Blue Wariatos. Raczej niespodzianek w tym meczu nie powinno być. Targowa Górka ma sezon gdzie pokazuje się jako niezwykle zdyscyplinowana ekipa i na tle pozostałych zespołów jest to godna podziwu cecha. Typujemy, że Wariaci zostawią na parkiecie serca i płuca, ale to będzie mało.

Blue Wariatos- pełni pasji i energii bez względu na to jak układa się spotkanie

Przez lata pojedynki Zielińca z Kołaczkowem były ozdobą ligowych zmagań. I tak może być teraz. Los niesamowicie potrafił LZS w tym sezonie przeczołgać, ale też ten zespół już od paru lat ma takie właśnie doświadczenia. Powinno być ciekawie, bo TW też nie zawsze dobrze reaguje po porażkach (w ostatniej kolejce porażka z Budziłowem). Wychodząc na kolejny mecz i długo szukając tego czegoś co zaskoczy i pozwoli spokojnie kontrolować wydarzenia.

Trzecie spotkanie to kolejny kluczowy pojedynek. Budziłowo jeszcze nigdy nie wygrało z LZS Sokolniki. Fakt, nie raz i nie dwa byli bliscy tego, ale kończyło się remisem. Teraz sytuacja jest wyjątkowa i to wydaje się czas na przełamanie serii. Po pierwsze Budziłowo nigdy nie było tak bliskie mistrzostwa, po drugie na tym etapie rozgrywek Budziłowo nigdy nie było w takiej sytuacji w tabeli, po trzecie LZS Sokolniki nigdy wcześniej nie miało tak kulawego sezonu, po czwarte Budziłowo jest w niezłej formie. Po piąte, kiedy jak nie teraz? Co prawda wszystkie zespoły w lidze raczej będą za Sokolnikami lub za remisem, ale atuty wszystkie ma Budziłowo i to ono chyba jest tu jednak faworytem.

LZS Sokolniki bez chemii w tym sezonie

Ostatnim pojedynkiem 16. kolejki ligowej będzie mecz Spółki Bieganowo z Manhattan Team. Zapowiada się niezwykle żywiołowe widowisko. Choćby dlatego, że w ostatnich meczach oba zespoły tak właśnie grały – żywiołowo. Może czasami nieco chaotycznie, może momentami nieodpowiedzialnie, ale zawsze z dużą brawurą i fantazją. Faworytem meczu jest zdecydowanie Spółka tylko, że Team ostatnio zebrał tak pozytywne recenzje za mecz z Sokolnikami, że właściwie nie wiadomo co w tej ekipie jeszcze zagadkowego drzemie. 

Liga Kołaczkowo 

Thumb ww biernat

Filip Biernat

16:00 06-03-2020