Budżet miasta to kwestia priorytetów

Przed nami ważny rok, w którym musimy skupić się na budowie obwodnicy.

Moim zdaniem 12:17 05-01-20190 4

Na ten cel trzeba wyemitować obligacje w wysokości kilkudziesięciu milionów złotych. To kluczowe zadanie, mimo to w przyszłorocznym budżecie przewiduje się rekordowe (blisko milionowe) wydatki na promocję gminy. 300 tys. zł ma trafić na budowę pomnika Wolności, podczas gdy przez blisko pół roku powietrze w naszym mieście nie nadaje się do oddychania. Bez dwóch zdań mieszkańcy bardziej oczekują wolności od zanieczyszczonego powietrza niż kolejnego pomnika.

Z kolei 120 tys. zł kosztować nas będzie wydawanie gazety „Wieści z Ratusza”, podczas gdy na wymianę pieców przewidziano jedynie 100 tys. zł – co pozwoli na wymianę raptem 25 z nich. Czy naprawdę promocja działań ratusza jest ważniejsza od naszego zdrowia? Września dławi się w korkach i zanim powstanie obwodnica, duża część miasta nadal będzie w nich tkwiła.

Tymczasem w projekcie budżetu nie znalazła się zgłoszona przez nas poprawka o zakupie kolejnego miejskiego autobusu. Podobny los spotkał pomysł stworzenia sieci wypożyczalni rowerowych. Szkoda.

Kornel Tomczak

członek stowarzyszenia Projekt Września

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

12:17 05-01-2019