Budżet gminy Pyzdry na 2021 rok uchwalony

29 grudnia Rada Miejska w Pyzdrach uchwaliła budżet gminy na 2021 rok. Prawie pięć milionów złotych pójdzie na inwestycje.

samorząd 18:35 02-01-20211 0

Uchwała budżetowa przedstawiona radnym przez skarbnik gminy Antoninę Balicką uzyskała jednomyślne poparcie rady. W przyszłym roku dochody gminy zaplanowano na kwotę 33,56 mln zł, a wydatki na 35,88 mln zł. Deficyt w wysokości niemal 2,32 zł zostanie sfinansowany przychodami z tytułu zaciągniętych pożyczek i kredytów na rynku krajowym. Na inwestycje przeznaczono kwotę 4,84 mln zł. Wśród nich największe środki zostaną przeznaczone na infrastrukturę wodno-kanalizacyjną oraz tradycyjnie na drogi i chodniki.

Po głosowaniu nad budżetem głos zabrał burmistrz Przemysław Dębski:

- Chciałbym podziękować radnym za jednogłośne przyjęcie budżetu. Pomimo tych trudnych czasów, w których żyjemy jest to dobry i ambitny budżet. Pierwotnie mamy zaplanowane 4,8 mln zł na wydatki inwestycyjne. Może jestem nudny, że to ciągle powtarzam, ale póki co wiarygodny - mówił burmistrz. - Budżet to plan minimum. Każdego roku udowadniamy, że to co założyliśmy sobie w budżecie - inwestycje na 2020 r. za 4,7 mln zł - kończymy z wynikiem o ponad 1 mln zł lepszym. Nie mam wątpliwości, że taki będzie też następny rok. Już teraz mamy założone kilka wniosków, które czekają na pozytywne rozstrzygnięcie. W ciągu roku pozyskane środki będą wprowadzane do budżetu. Jestem przekonany, że wynik tegoroczny nie tylko osiągniemy, ale też go poprawimy - dodał włodarz gminy.

Ankieta

Czy 2020 rok był dobry dla gminy Pyzdry?

Thumb grobelny 1

Sławomir Grobelny

18:35 02-01-2021