Budynek urzędu gminy przestanie straszyć. Remont jeszcze w tym roku

Straszący od lat budynek Urzędu Gminy w Miłosławiu zyska nową elewację. Trwa przygotowywanie dokumentacji kosztorysowej.

samorząd 14:45 24-05-20180 3

W planach jest m.in. ocieplenie nowej części magistratu oraz łącznika. W tym ostatnim znajdują się biura Ośrodka Pomocy Społecznej w Miłosławiu. Budynek (łącznie ze starą częścią) zostanie też pomalowany. W tegorocznym budżecie na inwestycję miejscy radni zabezpieczyli 150 tys. złotych.

Inwestycja faktycznie jest potrzebna, bo stan budynku jest sporym powodem do wstydu. Przez wielu mieszkańców, w tym niektórych radnych jest on nazywany „chlewem”.

Ankieta

Budynek urzędu gminy to powód do wstydu?

W przyszłości mają się również znaleźć pieniądze na utwardzenie parkingu przed urzędem. Przypomnijmy, że burmistrz Zbigniew Skikiewicz chciał zrealizować to zadanie jeszcze w tym roku. Nie zdołał go jednak przeforsować, bo w radzie miejskiej nie ma większości. Członkowie klubu Razem dla Gminy Miłosław uznali, że w gminie są pilniejsze potrzeby.

Ankieta

Jak oceniasz pracę urzędników gminy?

Rajcy po kilku tygodniach zgodzili się jednak wygospodarować pieniądze na opracowanie dokumentacji technicznej. Stało się tak, bo pojawiła się szansa pozyskania na inwestycję środków zewnętrznych.

Ankieta

Gdzie powinna zostać ułożona kostka z ul. Niepodległości w Miłosławiu?

Włodarz gminy do budowy parkingu chce wykorzystać kostkę granitową z ul. Niepodległości w Miłosławiu. Na tej linii może pojawić się jednak kolejny zgrzyt z radnymi. Ci ostatni zapowiadają, że będą optować za tym, aby kostkę ułożyć przed pałacem w Miłosławiu.

W łączniku znajdują się biura OPS-u
Stara część urzędu gminy
Budynek został oddany do użytku pod koniec lat 90.
W tej kadencji samorządu wymieniono już okna w budynku. Pieniądze na inwestycję znalazł w budżecie wiceprzewodniczący rady Romuald Barszcz 
Budynek UG w Miłosławiu 
Wejście do urzędu... 
Burmistrz i urzędnicy nigdy nie wychodzą na balkon
Wejście do urzędu od strony parkingu

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

14:45 24-05-20180 3