Budowa lekkoatletycznego obiektu w Nekli dobiegła końca. Jutro uroczyste otwarcie

Bieżnia z nawierzchni poliuretanowej i nowe boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią - to dwa najbardziej widoczne elementy stadionu lekkoatletycznego w Nekli.

rekreacja 13:38 20-09-2018 0

Obiekt powstał przy miejscowej szkole podstawowej. Tartan na bieżni lekkoatletycznej zastąpił wcześniejszy żużel, a pełnowymiarowe boisko zostało zmniejszone i wyłożone sztuczną nawierzchnią. 

Pojawiły się też piłkochwyty za każdą z bramek. W ramach inwestycji powstała też: rzutnia do pchnięcia kulą, rzutnia do pchnięcia piłeczką palantową i skocznia do skoku wzwyż i w dal.

Pierwotnie budowa miała zakończyć się 17 sierpnia, jednak ze względu na wysokie temperatury, termin prac został przedłużony niemal o miesiąc. Po dwóch tygodniach przymusowej przerwy ze względu na proces technologiczny, w sobotę 8 września rozpoczęto wylewanie pierwszej warstwy tartanu. 

Świeżo położona nawierzchnia została jednak podeptana przez grupę młodzieży, co spowodowało konieczność wymiany fragmentów nawierzchni. Budowę udało się zakończyć w ubiegłym tygodniu.

Jutro o godzinie 09.00 odbędzie się oficjalne otwarcie obiektu, który będzie nosił nazwę "Polskich Olimpijczyków". Wydarzenie uświetni Sofia Ennaoui. Lekkoatletka zdobyła srebrny medal w biegu na 1500 m podczas niedawno rozegranych Mistrzostw Europy w Berlinie.

Koszt budowy stadionu wyniósł niecałe 1,3 mln zł. Inwestycja została dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w kwocie 400 tys. zł. Kolejne 130 tys. zł dołożył Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Wykonaniem budowy zajęła się firma MARDO SPORT z Puszczykowa.

Thumb jagie%c5%82a

Radosław Jagieła

13:38 20-09-2018 0