Budowa nowej komendy strażackiej weszła na ostatnią prostą

Jest już umowa na ostatni etap budowy nowej Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej, która od 2015 roku powstaje w Białężycach.

aktualności 16:12 08-08-2018 8

Umowa została zawarta w poniedziałek 6 sierpnia w siedzibie firmy Nowbud w Psarch Małych, która dokończy inwestycję. Poza szefem firmy Janem Nowakiem na spotkaniu obecny był m.in. komendant powiatowy straży pożarnej Piotr Trawiński wraz ze swoim zastępcą Damianem Jankowiakiem oraz starosta Dionizy Jaśniewicz wraz z wicestarostą Waldemarem Grzegorkiem.

Inwestycję realizuje Państwowa Straż Pożarna. Ostatni etap budowy ma ruszyć w sierpniu tego roku i potrwać najpóźniej do 2020 roku. Do zrobienia pozostały m.in. instalacje wewnętrzne, roboty wykończeniowe i zagospodarowanie terenu budynku w Białężycach. 

Starostwo pokryje koszty nadzoru budowlanego. Powiat przekaże na ten cel łącznie 150 tys. zł w trzech transzach. – Nie pozostaje nam nic innego, jak trzymać kciuki za przyjęty harmonogram, aby w 2020 roku strażacy mogli przeprowadzić się do nowego obiektu – powiedział starosta wrzesiński Dionizy Jaśniewicz.

Przypomnijmy, że obecnie siedziba straży mieści się przy ul. Wrocławskiej we Wrześni. Strażacy przenoszą się z miasta w pobliże zakładu Volkswagena. 

Fot. starostwo Powiatowe we Wrześni

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

16:12 08-08-2018 8