Bolesław Święciochowski doceniony. Nominację do Nagrody WTK odbierze niebawem

Koncert Grudniowy Wielkopolskiego Towarzystwa Kulturalnego odbędzie się w sobotę, 8 grudnia. Podczas koncertu zaprezentowane zostaną kandydatury do Nagrody Głównej WTK za rok 2018.

społeczeństwo 22:59 04-12-20180 3

W programie Koncertu Grudniowego znajdują się występy zespołu Przed Wschodem Słońca oraz Zespołu Kameralnego Filharmonii Kaliskiej pod dyr. Adama Klocka; w programie utwory A. Jarzębskiego, K. Pendereckiego, W. Lutosławskiego i A. Panufnika. Ponadto wyróżnieni zostaną Nominaci oraz Laureat Nagrody Głównej Wielkopolskiego Towarzystwa Kulturalnego za rok 2018.

Do nagrody zgłoszono 24 wnioski, z których kapituła wyłoniła 10 nominowanych. W tym gronie znalazł się jeden przedstawiciel powiatu wrzesińskiego czyli Bolesław Święciochowski.

Bolesław Święciochowski to regionalista, od prawie 30 lat prezes Wrzesińskiego Towarzystwa Kulturalnego, były radny miejski, autor i współautor kilku publikacji regionalnych, organizator uroczystości patriotycznych we Wrześni, popularyzator muzyki klasycznej i organizator konkursów historycznych dla młodzieży.

Nagrodę Główną WTK otrzyma Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Świętogórskiej im. Józefa Zeidlera z Gostynia.

Wydarzenie odbędzie się już w najbliższą sobotę w Poznaniu, na Międzynarodowych Targach Poznańskich w Pawilonie 11 (Pod Iglicą). Początek o godz. 17.00, wstęp wolny.

Wcześniej zgłoszone osoby będą mogły wziąć udział w zwiedzaniu Zamku Królewskiego (oprowadza Włodzimierz Łęcki) i historycznego Teatru Polskiego, a także w spotkaniach z autorami w Teatrze Ósmego Dnia. Zbiórka 8 grudnia o godz. 12.00 przed Muzeum Narodowym przy Al. Marcinkowskiego 9. Koszt wycieczki to 20 zł od osoby, w cenę wliczony jest bilet do Muzeum Narodowego oraz kawa/herbata i drożdżówka w Teatrze Ósmego Dnia. Zgłaszać można się pod adresem marekmakiela@tlen.pl do 5 grudnia.

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

22:59 04-12-2018