Ludzie boją się bloku z uchodźcami. Mieszkanie Plus puka do Wrześni

Wrzesiński ratusz próbuje bez konsultacji i w ekspresowym trybie wybudować blok pod Program Mieszkanie Plus. Okoliczni mieszkańcy są oburzeni i wystraszeni.

samorząd 15:44 11-05-2017 67

Pod koniec kwietnia urząd gminy poinformował kilku właścicieli domów jednorodzinnych przy ul. Powstańców, że na gminnej działce sąsiadującej z ich ogrodami powstanie sześciokondygnacyjny blok.

Doręczono im pisma, z których wynika, że wszczęto już postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o warunkach zabudowy dla planowanej inwestycji, oraz że mają 5 dni na wypowiedzenie się w tej sprawie.

– Uważamy, że urząd celowo działa na naszą niekorzyść, wyznaczając nam tak krótki termin – mówi pan Piotr. – Zbieżność z długą majówką wydaje się być świadomym działaniem, mającym uniemożliwić nam rzetelne zapoznanie się ze sprawą – stwierdza mężczyzna.

Mieszkańcy obawiają się też, że blok, który ma stanąć 8 metrów od ich działek, ograniczy im prywatność oraz przesłoni dostęp słońca i zielonej przestrzeni. Boją się także ewentualnych sąsiadów.

– Nikt w urzędzie nie potrafił nam odpowiedzieć, kto tam zamieszka. A to istotne, bo niech przyjadą tam uchodźcy, to co wtedy zrobimy? Nie chcemy podejrzanego sąsiedztwa – mówią ludzie.

Czego oczekują i co planują mieszkańcy? Co na to wszystko Ratusz? Na jakim etapie jest program Mieszkanie Plus we Wrześni? O tym w najnowszym wydaniu „WW”. 

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

15:44 11-05-2017 67