Bohaterski wyczyn kapitana Służby Więziennej na granicy naszego powiatu

W niedzielę 30 sierpnia w Czeluścinie (gm. Czerniejewo) funkcjonariusz Służby Więziennej uratował dwie kobiety zakleszczone w aucie.

na sygnale 11:47 01-09-20202 0

Do wypadku z udziałem kobiet doszło wieczorem tego dnia na trasie z Gniezna do Wrześni. Ich samochód wypadł z drogi i dachował. Kierująca najprawdopodobniej wpadła w poślizg i straciła panowanie nad autem.

Jako pierwszy pomocy poszkodowanym udzielił kpt. Krystian Rynarzewski, kierownik Oddziału Zewnętrznego w Pobiedziskach Zakładu Karnego w Gębarzewie, który akurat wracał z rodziną do domu. O wyczynie funkcjonariusza można przeczytać m.in. Facebooku Zakładu Karnego w Gębarzewie:

Kapitan Krystian Rynarzewski wybił szybę, wyłamał drzwi i odciął nożem pasy bezpieczeństwa, a następnie wydobył zakleszczone kobiety z wnętrza wraku. Do czasu przyjazdu służb ratunkowych udzielał pomocy poszkodowanej (jedna z kobiet trafiła potem do szpitala – przyp. red.). Niesienie pomocy w potrzebie to obowiązek każdego, szczególnie jeśli na co dzień nosi się mundur – czytamy w komunikacie.

Fot. PSP Gniezno, OSP Czerniejewo

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

11:47 01-09-2020