Bliska przyroda i dalekie niebo. Pozytywny pasjonat otwarty na zaciekawonych

Bardzo lubimy, gdy podsyłacie nam zdjęcia. W tym tygodniu fotkami podzielił się z nami Andrzej Wojciechowski, mieszkaniec Wrześni, który jest prawdziwym pasjonatem o bardzo różnorodnych zainteresowaniach.

społeczeństwo 13:00 03-01-20211 0

Po pierwsze, fascynuje go przyroda, szczególnie ta, która jest blisko nas. Pan Andrzej fotografuje m.in. miejskie ptaki. Nam przesłał świetne zdjęcie sikorki modraszki, niewielkiego, ale pełnego uroku ptaka, który występuje powszechnie zarówno w miastach, jak i na terenach wiejskich (powyżej).

Sikory trzymają się blisko siedzib ludzkich, lubią dzikie ogrody lub parki, w których rośnie jarzębina, rokitnik albo czeremcha – ich zimowe przysmaki. Za posadzenie tych roślin odwdzięczają się ogrodnikom latem, kiedy zjadają szkodniki i poczwarki. Dziękujemy panu Andrzejowi za piękny kadr!

Jak już wspomnieliśmy, przyroda to nie jedyna pasja wrześnianina. Pan Andrzej wolne chwile poświęca także na obserwacje astronomiczne. Prowadzi je bezpośrednio sprzed bloku na ul. Kutrzeby, używając profesjonalnego teleskopu. Często towarzyszą mu dzieci z osiedla. Ostatnio wspólnie z młodymi pasjonatami wiedzy fotografował wielką koniunkcję Jowisza i Saturna (zdjęcia TUTAJ).

Latem tego roku udało mu się uchwycić na zdjęciu kometę Neowise. Jeżeli spotkacie pana Andrzeja podczas spaceru w okolicach Kutrzeby, możecie śmiało podejść i porozmawiać. Wrześnianin chętnie odpowiada na pytania dotyczące kosmosu. Na pewno pozwoli też spojrzeć w niebo przez teleskop.

JOG

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

13:00 03-01-2021