Bieg, licytacje, koncerty i kilometrowy rekord czyli WOŚP we Wrześni

W niedzielę 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co się będzie działo we Wrześni?

społeczeństwo 14:00 09-01-2018 0

Orkiestra serc rozpocznie wielki koncert już w sobotę wieczorem. O 20.00 na stadionie ZSTiO rozpocznie się Sztafeta Po Światełko do Nieba. Orkiestrowy bieg będzie trwał 24 godziny. Każdy z uczestników biegnie tyle okrążeń ile chce i przy okazji wrzuca datek do puszki. Sztafetę organizuje KB Kosynier.

Częścią Sztafety będzie maraton zumby i fit dance, który odbędzie się w budynku ZSTiO w niedzielę między 15.00 a 18.00. Poprowadzą go tancerki z Alchemia Dance Studio (do 16.30), a po nich trenerka - Karolina Molęda. Prowadzące zapewniają, że miejsce znajdzie się dla każdego.

O 15.00 w WOK-u rozpoczną się licytacje gadżetów i bonów na usługi. Wylicytować będzie można m.in. zwiedzanie fabryki VW, lot paralotnią oraz voucher na tatuaż. Między aukcjami planowane są występy. Na scenie zaprezentują się przedszkolaki z Misia Uszatka, Chatki Misia Uszatka i Tęczowej Chatki, Klub Karate Shoden, Roztańczone Baletnice, Alchemia Dance Studio, zespołu Puls i Pulsik, chór dziecięcy działający przy WOK-u, tancerze Małgorzata Budzińska oraz Kacper Kasprzyk i grupa Nieważnie Akustycznie.

Pieniądze na WOŚP zbierane będą także w galerii handlowej Karuzela oraz pubie AQQ.

W Karuzeli po raz drugi zbiórka będzie połączona z biciem rekordu w przejechanych kilometrach. Pokonywane one będą na rowerach fitness oraz zabytkowymi samochodami. Celem jest przebicie wyniku z ubiegłego roku, który wyniósł 1255 kilometrów. Karuzela zaprasza do kibicowania oraz wrzucania datków do puszek. W ubiegłym roku podczas akcji "Nakręcamy kilometry dla WOŚP" zebrano 6 tys. zł. W tym roku organizatorzy liczą na przebicie tej kwoty. Akcja będzie się odbywać między 14.00 a 19.00. W biciu rekordu uczestniczyć będzie także nasza ekipa.

O 20.00 na stadionie przy Kaliskiej oraz przy WOK-u wielki finał czyli Światełko do Nieba.

W AQQ orkiestra będzie grać dalej. W pubie od 20.00 grać będzie zespół Paradox. Oczywiście, fani muzyki będą mogli przy okazji dorzucić coś do puszki.

Przypominamy, że w tym roku pieniądze będą przeznaczone na wyrównanie szans w leczeniu noworodków.

Wypatrujcie wolontariuszy i znajdźcie dla nich parę złotych i miły uśmiech..

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

14:00 09-01-2018 0