Bieg Kosyniera w przygotowaniu. Cały czas trwają zapisy chętnych do uczestnictwa w biegu

Kolejny Bieg Kosyniera przeprowadzony zostanie tradycyjnie pod koniec kwietnia. Już teraz można zgłosić swój udział w biegu i rozpocząć do niego przygotowania.

lekkoatletyka 11:12 24-03-2018 3

XXXV Bieg Kosyniera w tym roku odbędzie się w niedzielne popołudnie, 29 kwietnia. Jego organizatorem jest Klub Biegacza „Kosynier” Września oraz Burmistrz Miasta i Gminy Wrześna. Jednym z celów biegu będzie uczczenie 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

- Trasa 10 km biegu wiodła będzie ulicami naszego miasta. Start przewidzieliśmy na wrzesińskim Rynku, a metę w Parku im. Dzieci Wrzesińskich. Uczestnicy do pokonania będą mieli dwie pętle po nawierzchni asfaltowej i kostce brukowej. Zawodnicy, którzy ukończą bieg otrzymają pamiątkowe medale. Dla pierwszych 900 uczestników, którzy odbiorą numer startowy przewidziany jest pakiet startowy, w tym medal – przedstawia dyrektor biegu Robert Klimczak.

Podczas biegu wyłoniony zostanie Mistrz Polski Night Runners na 10 km. Za tę klasyfikację odpowiedzialni będą współorganizujący bieg członkowie Nigth Runners z Wrześni.

Przewiduje się kilka innych klasyfikacji, w których trójka najlepszych zdobędzie nagrody. Będzie sześć kategorii wiekowych zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Dodatkowo przeprowadzona zostanie klasyfikacja wśród najlepszych biegaczek i biegaczy zamieszkałych na terenie Miasta i Gminy Września. Dla uczestników zawodów oraz kibiców zostaną zorganizowane imprezy dodatkowe, w tym biegi dla dzieci i młodzieży.

W ramach biegu głównego odbędzie się bieg o puchar Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej we Wrześni oraz o puchar Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej.

Organizatorzy przewidzieli także przeprowadzenie akcji charytatywnej związanej z biegiem. W opłacie startowej przewiduje się kwotę 2 zł od zawodnika oraz 2 zł od każdej nabytej w pakiecie koszulki, jako darowiznę na rzecz Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą” z przeznaczeniem na wsparcie i ochronę zdrowia Kamila z gminy Września. Kamil ma 16 lat i choruje na Zespół Downa. Od kilku lat uczestniczy we wrzesińskiej Sztafecie Po Światełko do Nieba organizowanej w ramach WOŚP.

Zapisów do biegu cały czas można dokonywać poprzez wypełnienie formularza na stronie internetowej Klubu Biegacza „Kosynier” Września (http://kb-kosynier.pl/).

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

11:12 24-03-2018 3