Bezrobocie w powiecie zmniejszyło się o połowę. Brakuje rąk do pracy!

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy we Wrześni Eugeniusz Wiśniewski zapowiedział kilka miesięcy temu, że bezrobocie może spaść do rekordowego poziomu. I tak faktycznie się stało.

gospodarka 12:57 29-09-2017 9

25 września dyrektor poinformował, że stopa bezrobocia w powiecie wrzesińskim spadła do 4,3 proc. W ostatnim roku liczba bezrobotnych spadła o połowę do obecnego poziomu 1270 osób (na początku roku było ich jeszcze 2062).

– Dynamika zmniejszania się bezrobocia w powiecie pozostaje większa niż w kraju i województwie wielkopolskim – mówił Wiśniewski na spotkaniu z Powiatową Radą Zatrudnienia.

Dyrektor zauważył także niskie bezrobocie oraz wzrastającą liczbę ofert pracy, co sprzyja bezrobotnym. Dlatego takim osobom jest łatwiej zdobyć pracę z coraz wyższym wynagrodzeniem.

Jest też druga strona medalu. Pracodawcy mają problemy w znalezieniu odpowiednich pracowników, dlatego na lokalnym rynku PUP zauważył wzrost zatrudnienia obywateli zza wschodniej granicy, głównie z Ukrainy.

Dzisiaj najłatwiej jest znaleźć pracę w zawodach: operator maszyn produkcyjnych, pracownik biurowy, operator wózka jezdniowego, kierowca samochodu ciężarowego, magazynier-robotnik, pakowacz, robotnik budowlany oraz sprzedawca.

Tak wyczekiwany „rynek pracownika” stał się faktem.

Filip Biernat

Ankieta

Czy jestem zadowolony(a) ze swojej obecnej pracy?

Ankieta

Co najbardziej motywuje mnie do pracy? (max. 3 odpowiedzi)

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

12:57 29-09-2017 9