Bezbramkowe derby. Rezerwy Victorii dzielą się punktami z liderującą Wartą Pyzdry (galeria)

Pojedynek derbowy Victorii II z Wartą Pyzdry okazał się ciekawym widowiskiem, chociaż zabrakło w nim bramek i wielu sytuacji strzeleckich. Wydaje się, że końcowy remis nie krzywdzi żadnej ze stron.

piłka nożna 20:55 15-04-2018 0

Oba zespoły do niedzielnego pojedynku przystąpiły w bardzo silnych składach. Wrześnianie wzmocnieni zostali zawodnikami z IV ligowej drużyny, którzy dzień wcześniej w niepełnym wymiarze występowali w meczu przeciwko Polonii Kępno. Pierwsze minuty spotkania pokazały, że siły na boisku są wyrównane. Oba zespoły nie popełniały prawie wcale błędów w obronie, co powodowało, że okazji strzeleckich było naprawdę niewiele. Pierwsi bliscy zdobycia gola byli gracze z Pyzdr. W 15. min po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka po uderzeniu Bartłomieja Sodkiewicza głową trafiła w poprzeczkę wrzesińskiej bramki, a dobitka zablokowana została przez jednego z obrońców Victorii II. W odpowiedzi na to stuprocentowej szansy nie wykorzystali gospodarze. Po tym jak piłka trafiła na 7. metrze do Dominika Szymańskiego napastnik Victorii II uderzył ją głową, ale futbolówka przeszła minimalnie obok słupka. Tuż przed przerwą dwa groźne strzały z dystansu na bramkę Warty oddał Jakub Drop i Kacper Łabędzki.

W pierwszym fragmencie gry po przerwie dwukrotnie o celne trafienie mogli pokusić się gracze Warty. W 55. min Sodkiewicz uderzając z kąta posłał futbolówkę obok krótkiego słupka, a chwilę później Patryk Markiewicz nieczysto trafił w piłkę będąc na linii pola bramkowego. W 69. min dobrą akcję przeprowadzili gospodarze. Po podaniu Macieja Matuszaka strzał Jakuba Dropa został jednak zablokowany przez obrońcę z Pyzdr. W 83. min po uderzeniu piłki z rzutu wolnego przez Artura Giżewskiego doskonałą interwencją we wrzesińskiej bramce popisał się Jakub Ziółkowski. W doliczonym czasie gry graczom obu drużyn puściły nieco nerwy, sytuację zaognił także kontrowersyjnymi decyzjami arbiter meczu. Zakończyło się na tym, że Matuszak po ujrzeniu drugiej żółtej kartki musiał opuścić boisko, na trybuny odesłany został trener Victorii II Tomasz Krzyżkowiak, a po stronie Warty Patryk Dowbusz opuścił plac gry po bezpośrednim ukaraniu czerwoną kartką.

Victoria II Września zagrała w składzie: Ziółkowski – Wawrzyniak, Bonalski (62. Yarovyi), Zdunek, Krzyżanowski (80. Wojciechowski) – Matuszak, Til (30. Dawid Szymański), Łabędzki, Juchacz – Drop – Dominik Szymański (46. Szczublewski)

Warta Pyzdry zagrała w składzie: Graczyk – Garbaciak (82. Glapa), Kurek, Domaszczyński (76. Dowbusz), Bryś – Ł. Moch, Majchrzak, Giżewski, Kruczkowski (76. Zakrzewicz) – Zieliński (37. P. Markiewicz) - Sodkiewicz

Klasa A, Victoria II Września – Warta Pyzdry 0:0

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

20:55 15-04-2018 0