Bez nich dziki i sarny biegałyby po ulicach Wrześni. Myśliwi z „Szaraka” uczcili 70-lecie

W sobotę 28 października Koło Łowieckie nr 68. „Szarak” we Wrześni świętowało 70-lecie istnienia.

temat tygodnia 20:49 28-10-2017 36

Jubileusz rozpoczął się od mszy w kościele farnym, której przewodził ksiądz kanonik Kazimierz Kuczma, diecezjalny duszpasterz myśliwych. Celebrę uświetniła obecność pocztów sztandarowych Polskiego Związku Łowieckiego i zaprzyjaźnionych kół myśliwskich oraz oprawa muzyczna w wykonaniu rozchwytywanej Capelli Zamku Rydzyńskiego.

Po mszy świętowanie przeniosło się do Pałacu na Opieszynie, gdzie odbyło się wręczenie medali przyznanych przez PZŁ oraz wyróżnień w gronie samego „Szaraka”.

Dodajmy, że wrzesińskie koło liczy obecnie 40 członków. Od wielu lat zarządza nim Radosław Ratajewski. Lokalni myśliwi nie tylko regulują liczbę zwierzyny poprzez polowania (ograniczając tym samym straty w uprawach i wypadki z udziałem dzikich zwierząt), ale także dokarmiają zwierzęta, dbają o leśną infrastrukturę czy zapobiegają epidemiom wścieklizny. Wszystko to robią w wolnym czasie, poza pracą zawodową.

Wśród obecnych, którzy docenili pasjonatów z  „Szaraka” byli m.in. burmistrz Tomasz Kałużny oraz starosta Dionizy Jaśniewicz. Po części oficjalnej członkowie koła oraz ich rodziny i sympatycy wzięli udział w biesiadzie myśliwskiej oraz zabawie tanecznej.

Więcej na temat „Szaraka” i całego lokalnego myślistwa będzie można przeczytać w najbliższym wydaniu "WW".

Ankieta

Jakie są Twoje poglądy na temat polowań i myśliwych?

Ankieta

Czy uważasz, że myśliwi w większości są etyczni, starają się humanitarnie zabijać i przestrzegać prawa?

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

20:49 28-10-2017 36