Beksy nie mają szans!

Ludzie nie lubią słabych – usłyszałem niedawno od znajomego. Nie zagłosują na narzekaczy i użalaczy. Beksy nie mają szans! Przyznaję, jest w tym stwierdzeniu pewna racja. 

Moim zdaniem 08:10 25-08-2018 22

Ostatnimi laty przyzwyczajono nas do twardzieli, do hejtu i kultu „piniondza”. Już nawet dziecko wie, że kto ma kasę, ten „rządzi”. Motywem przewodnim kampanii wyborczej zapewne będzie nachalność reklamy. Kto bardziej wypromuje swoje programy, ten dotrze do większej rzeszy wyborców. 

Pojawiły się już pierwsze obietnice i chętni do fotela w ratuszu. Komitet wyborczy obecnego burmistrza obwieścił swoją rejestrację. Są też pierwsze plakaty z „przyjazną i uśmiechniętą” twarzą kandydata. Tu przygotowania zapewne trwały od wielu miesięcy. Plakat przemyślany, burmistrz odchudzony i wyluzowany – po prostu swój chłop. Taka wrzesińska prawda czasu i ekranu – chcę i muszę stanąć do reelekcji. 

Kurtuazja i grzeczność niesie przekaz, że wygra lepszy, jednak w głębi duszy każdy z nas życzy przeciwnikom przegranej. Oj, chyba będzie się działo! Festiwal obietnic rozpoczęty. Byleby tylko wyborcy znaleźli czas dla tych „starań” i zechcieli przyjrzeć się kandydatom i ich programom.

Jacek Pietrzyk

wrześnianin, JaPi

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

08:10 25-08-2018 22