Będzie debata miejska o obwodnicy Wrześni. Każdy może zabrac głos

We wtorek 10 marca, odbędzie się otwarta debata społeczna poświęcona wrzesińskiej obwodnicy. Jej organizatorem jest stowarzyszenie Projekt Września.

samorząd 13:46 03-03-202018 73

Budowa spójnego systemu obwodnic jest niezbędna dla dalszego rozwoju Wrześni i rozładowania korków w centrum miasta. Obecnie trwają prace budowlane przy północno-wschodniej obwodnicy Wrześni, której koncepcja zrodziła się w latach 90. minionego wieku. 

Ankieta

Czy połączenie dwóch odcinków obwodnicy Wrześni ulicami: Objazdową i Sikorskiego jest dobrym rozwiązaniem?

Powstanie tego odcinka, który połączy drogę krajową nr 15 i 92 (Sokołowo – Gutowo Wielkie), zdaniem włodarzy, odciąży centrum miasta od ruchu tranzytowego. Czy jednak tak się stanie skoro wspomniany odcinek obwodnicy prawdopodobnie nie zostanie włączony do sieci dróg krajowych?

Ankieta

Czy debata miejska o obwodnicy jest potrzebna?

– Niezbędna jest dyskusja nad kolejnymi odcinkami obwodnicy. Zwłaszcza nad tym południowym, który ma połączyć ul. Objazdową we Wrześni z drogą krajową nr 15 w Obłaczkowie, a który u wielu kierowców wzbudza spore kontrowersje – mówi Damian Staniszewski, prezes stowarzyszenia Projekt Września.

I właśnie takiej dyskusji ma służyć wtorkowa debata miejska. Odbędzie się ona 10 marca o godz. 18.00 w sali Wrzesińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej (ul. Kilińskiego 10). W spotkaniu udział wezmą eksperci z Politechniki Poznańskiej, którzy przedstawią sprawę z naukowego punktu widzenia.

– Każde miasto należy planować na wiele lat do przodu. To samo tyczy się Wrześni i jej układów drogowych. Jeśli dobrze je zaplanujemy, to w przyszłości przyniesie to pozytywne efekty - zauważa D. Staniszewski. - Trzeba rozmawiać. Każdy głos jest ważny w tej dyskusji, dlatego zapraszamy wszystkich, którzy chcą Wrześni dobrze urządzonej i bez widma niekończących się korków na drogach.  

Thumb zrzut ekranu 2016 12 30 o 12.21.24

Dorota Tomaszewska

13:46 03-03-2020