Będą pieniądze, będzie szatnia na stadionie

Pojawił się pomysł budowy szatni przy stadionie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących. Inwestycja ruszy, jeśli starostwu uda się pozyskać środki zewnętrzne.

oświata 19:05 07-02-2018 0

Urzędnicy chcą je otrzymać w ramach programu „Szatnia na medal”, który zakłada budowę lub modernizację istniejących obiektów szatniowych.

Szacunkowy koszt realizacji inwestycji to blisko 219 tys. zł (poziom dofinansowania ma wynieść połowę). W ramach projektu przewiduje się postawienie czterech kontenerów szatniowo-sanitarno-magazynowych wraz z doprowadzeniem mediów i przystosowaniem do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Ankieta

Czy korzystasz w ciągu roku ze stadionu przy ul. Kaliskiej?

– Nauczyciele i dyrekcja od dawna zgłaszali zapotrzebowanie na szatnię przy stadionie lekkoatletycznym i boisku wielofunkcyjnym, ponieważ z tych obiektów korzystają sportowcy z wrzesińskich klubów, osoby prywatne i instytucje. Dotychczas korzystali oni z szatni w szkole, co było uciążliwe z uwagi na prowadzone zajęcia szkolne. Poza tym w weekendy budynek szkoły jest zamknięty, a sportowcy po treningu chcą się przebrać, umyć – informuje Stefan Tomczak, naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Fizycznej w Starostwie Powiatowym we Wrześni. 

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

19:05 07-02-2018 0