Bartosz Józwiak poparł Andrzeja Dudę przed drugą turą wyborów

Unia Polityki Realnej i jej przewodniczący Bartosz Józwiak udzielili poparcia Andrzejowi Dudzie przed II turą wyborów prezydenckich, które odbędą się 12 lipca. 

aktualności 13:49 03-07-20206 7

Deklarację ogłoszono wczoraj (2 lipca) na specjalnej zwołanej konferencji prasowej w sztabie urzędującego prezydenta. Bartosz Józwiak jest byłym posłem Kukiz'15 oraz przewodniczącym Unii Polityki Realnej. 

Ankieta

Czy to Twoim zdaniem dobra decyzja UPR–u?

– Cieszę się, że tu jestem. Tak naprawdę stoimy po raz kolejny przed bardzo ważnym wyborem. Wybór w II turze to wybór tego, jaka będzie Polska na przyszłość, i to w perspektywie długofalowej, jaka ta Polska będzie dla naszych dzieci – mówił Bartosz Józwiak, szef UPR–u.

– Unia Polityki Realnej ma wiele wspólnych elementów z polityką pana prezydenta Dudy. Rozważyliśmy te wspólne elementy związane z przywiązaniem do wartości wolnościowych, obywatelskich, do prawa związanego z elementarnymi uprawnieniami obywateli wynikającymi z konstytucji, ale także do wizji rozwoju Polski i jej miejsca w Europie. Rada Główna UPR jednogłośnie podjęła decyzję o tym, by poprzeć kandydaturę prezydenta Dudy w II turze wyborów prezydenckich. Stajemy po stronie prezydenta. Chcemy z nim współpracować. Myślę, że głos UPR jest ważny. Apelujemy: Nie wolno w tej chwili stać obok. Trzeba podjąć decyzję i ona musi być wyborem Polski lepszego jutra. Polski, która jest zgodna z naszymi przekonaniami. Wspieramy pana prezydenta – dodał przewodniczący Unii Polityki Realnej.  

Thumb ww biernat

Filip Biernat

13:49 03-07-2020