Bardzo udane półkolonie we Wszemborzu. Kolejna inicjatywa stowarzyszenia „Rodzice Dzieciom”

Stowarzyszenie „Rodzice Dzieciom” z Wszemborza zorganizowała dwa turnusy półkolonii dla dzieci z gminy Kołaczkowo, Miłosław i Września w ramach projektu „Tropiciele letniej przygody”.

oświata 12:13 13-07-2018 0

- Tegoroczne półkolonie były połączeniem edukacji, doskonaleniem własnych umiejętności, wpajania nawyku dbania o własne zdrowie i dobrej zabawy. Dla dzieci przygotowano wiele naukowych i sportowych przygód oraz zorganizowano kilka wycieczek - informuje nas Iwona Waszak, ze Społecznej Szkoły we Wszemborzu.

Były to wyjazdy m.in.: do Laboratorium Wyobraźni w Poznaniu czy do Parku Trampolin Jump World we Wrześni. Uczestnicy półkolonii sprawdzili swoje umiejętności na ściance wspinaczkowej w Ośrodku Rekreacyjno - Sportowym „U Kazia” w Czeszewie i świetnie się bawili w wodzie na Termach Maltańskich w Poznaniu. Zorganizowane zostały warsztaty garncarskie, wikliniarskie i robotyka. Codziennie odbywały się zajęcia rekreacyjne i sportowe. Opiekę nad dziećmi sprawowali nauczyciele z przedszkola „Bajeczny Zakątek” i Społecznej Szkoły Podstawowej we Wszemborzu.

- Zarząd stowarzyszenia serdecznie dziękuje wszystkim osobom i instytucją, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do zorganizowania tego typu wypoczynku dla dzieci -dodaje Iwona Waszak.

Thumb ww biernat

Filip Biernat

12:13 13-07-2018 0