Bardzo cenny remis Victorii. Wrześnianie z czystym kontem w pojedynku z faworyzowaną Unią Swarzędz

Już przed spotkaniem wiadomo było, że starcie z bardzo wzmocnioną personalnie Unią Swarzędz będzie dla piłkarzy Victorii bardzo trudne. Bezbramkowy remis wrześnianie osiągnęli dzięki dobrej postawie na boisku, pomogło im też szczęście.

piłka nożna 14:16 31-08-20190 8

Podczas całego spotkania przewagę optyczną w polu mieli piłkarze Unii, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce, wymieniali więcej podań od graczy Victorii. Dobrze realizujący postawione przed nimi założenia taktyczne wrześnianie nie popełniali wielu błędów własnych nastawiając się na grę z kontry. Boiskowe wydarzenia toczyły się głównie w strefie środkowej boiska przez co sytuacji bramkowych podczas meczu było bardzo mało. Do przerwy szansę na objęcie prowadzenia mieli gospodarze. Po strzale jednego z graczy Unii zza pola karnego futbolówka trafiła blisko spojenia słupka z poprzeczką wrzesińskiej bramki.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Miejscowi atakowali, a gracze Victorii nadal czyhali na możliwość wyprowadzenia kontry. W 58. min po dość wątpliwym faulu Adriana Chopci arbiter przyznał gospodarzom rzut karny. Piłkę uderzoną z 11. metrów Tobiasz Nowicki zdołał jednak znakomicie obronić. Potem szansę na zdobycie gola mieli wrześnianie, ale futbolówka uderzona przez Mikołaja Jankowskiego z dystansu obroniona została przez bramkarza Unii. W 70. min miejscowi mieli kolejną szansę na objęcie prowadzenia. W sytuacji sam na sam z napastnikiem miejscowych lepszy okazał się jednak T. Nowicki. Przy kontrze Victorii przeprowadzonej pod koniec spotkania w mało zdecydowany sposób zachował się natomiast wprowadzony po przerwie na boisko Wiktor Kacprzak.

- Rozegraliśmy bardzo dobre spotkanie. Tym razem popełniliśmy naprawdę mało błędów własnych. Bohaterem w naszych szeregach był na pewno Tobiasz Nowicki broniąc rzut karny i w sytuacji sam na sam w drugiej połowie. Szkoda, że poziom widowiska zdecydowanie obniżył sędzia, który popełnił wiele błędów, krzywdząc przy mylnych decyzjach jednych jak i drugich – oceniał kierownik drużyny Victorii Robert Konieczny.

- Osiągnięty wynik bardzo cieszy, pokazuje, że idziemy w dobrym kierunku. Jesteśmy zadowoleni z postawy naszej drużyny. Graliśmy z jednym z faworytów do zwycięstwa w lidze, zespołem z wieloma trzecioligowymi nazwiskami. Gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego, ale i my mieliśmy swoje szanse. Przeprowadzaliśmy bardzo groźne kontry, które nie przyniosły powodzenia z powodu braku wykończenia – komentował po meczu prezes Victorii Eugeniusz Nowicki.

Victoria Września zagrała w składzie: T. Nowicki – Oczkowski, Marzyński, M. Majewski, A. Majewski – Chopcia (63. Kacprzak), Kruszyński (85. Lisiecki), Krawczyński, Kopaniarz – Jankowski – Panowicz

IV liga, Unia Swarzędz – Victoria Września 0:0

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

14:16 31-08-2019