Babyboom we wrzesińskim szpitalu za sprawą nowej ordynator?

Magdalena Pisarska-Krawczyk została nowym ordynatorem oddziału ginekologiczno-położniczego w Szpitalu Powiatowym we Wrześni. I od razu wzrosła liczba porodów.

zdrowie 12:05 09-05-20209 13

– Widziałem, że pani profesor jest dostępna na rynku. Znana jest mi jako specjalistka, która pracowała w szpitalu przy ul. Polnej w Poznaniu (Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego – przyp. red.), a to jedna z najlepszych tego typu placówek w Wielkopolsce – mówi nam Zbigniew Hupało, prezes wrzesińskiego szpitala.

Dr. hab Magdalena Pisarska- Krawczyk była ostatnio rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu. Została jednak odwołana ze stanowiska zgodnie z rozstrzygnięciem ministra nauki i szkolnictwa Jarosława Gowina. Okazało się, że niemożliwe jest łączenie pracy na dwóch uczelniach publicznych – ćwiartki etatu UM w Poznaniu z rektorowaniem w Kaliszu.

– Sprawa kaliska nie ma związku z naszymi kwestiami merytorycznymi, bo pozyskaliśmy uznanego specjalistę. Jestem bardzo zadowolony z tego transferu. Ostatnio mamy znaczący wzrost porodów. Zabezpieczamy pacjentki w pełnym rynsztunku, dlatego są bezpieczne. Położnictwo jest najlepszym miernikiem rynkowym, dlatego jesteśmy z tego powodu zadowoleni – dodaje prezes.

Ankieta

Czy Twoim zdaniem Magdalena Pisarska–Krawczyk sprawdzi się na stanowisku ordynatora porodówki?

Nowa ordynatorka jest córką śp. prof. Tadeusza Pisarskiego, wybitnego specjalisty z zakresu położnictwa i ginekologii, mieszkańca Nekielki.

Fot. PWSZ Kalisz

Thumb ww biernat

Filip Biernat

12:05 09-05-2020