Awans wywalczony w Częstochowie! Pomarańczowi w półfinale I ligi

Po czwartkowej porażce z Norwidem podrażnieni wrzesińscy siatkarze w piątek pewnie ograli gospodarzy 3:1. Takim sam wynikiem zakończyła się rywalizacja o półfinał ligi.

siatkówka 20:36 15-03-20190 43

Pierwszy set mocno rozpoczęli częstochowianie. Jednak od wyniku 4:8 pomarańczowi zdobyli osiem kolejnych piłek i role się odwróciły – gonić musiał Norwid. Musiał, ale nie dał rady. Podopieczni trenera Mariana Kardasa pewnie dowieźli znaczą przewagę do końca partii.

W drugiej odsłonie pierwszą trzypunktową serię zanotowali krispolowcy. Wyszli na prowadzenie 8:6, ale zaraz to Norwid wygrał pięć kolejnych piłek. Ostatni remis był przy wyniku 15:15, jednak częstochowianie szybko wywalczyli sobie trzy punkty przewagi. Wystarczyły one do wyrównania stanu meczu.

Do połowy trzeciego seta prowadziliśmy dwoma, momentami trzema punktami. Cztery piłki przewagi wywalczyliśmy przy wyniku 17:13. Gospodarzy stać było jedynie do zmniejszenia strat do dwóch oczek (19:17). Końcówka należała bezsprzecznie do pomarańczowych.

W czwartej partii od 5:6 wrześnianie zdobyli trzy kolejne piłki i trener Radosław Panas zmuszony był brać czas. Uwagi trafiły do jego podopiecznych, bo Norwid zrewanżował się trzema punktami i o przerwę poprosił z kolei Marian Kardas. Kolejną serię pomarańczowi zanotowali w drugiej części seta. Od 14:16 zdobyli cztery oczka i gospodarzom zaczęło robić się gorąco. Gdy na tablicy wyświetlił się wynik 23:19 było wiadomo, że wrześnianie sprawę awansu do półfinału I ligi rozstrzygną już w Częstochowie.

Fani z naszego Klubu Kibica, którzy dwa dni zdzierali gardło, mieli powody do dumy.