Awans do mistrzostw Polski w minisiatkówce

Bardzo dobrze podczas Mistrzostw Wielkopolski w Minisiatkówce Chłopców wypadły dwie drużyny reprezentujące KPS Progress Września. Jedna z nich zwyciężając w turnieju w kategorii dwójek uzyskał awans do mistrzostw Polski.

siatkówka 20:08 27-07-20200 0

Mistrzostwa Wielkopolski w Minisiatkówce Chłopców rozegrano 20 lipca w Rokietnicy. W kategorii dwójek do rywalizacji przystąpiło 17 drużyn, w tym dwie reprezentujące KPS Progress Września. W pierwszej fazie turnieju zgłoszone zespoły podzielono na trzy grupy, w których rywalizowano każdy z każdym. Dwie pierwsze drużyny z każdej grupy eliminacyjnej uzyskiwały awans do grupy półfinałowej. Reprezentanci Wrześni zajęli w swoich grupach pierwsze miejsca awansując do półfinałów. W meczu półfinałowym zespół Progress I w składzie: Maksymilian Banaszak, Hubert Świrydowicz, Maciej Pogorzelec spotkał się z drużyną UKS 17 Kalisz/MUKS GROM Kalisz I. Wrześnianie przegrali ten mecz w tajbreku i musieli ostatecznie zadowolić się czwartą lokatą. Zespół Progress II w składzie: Antoni Saczawa, Patryk Staniszewski, Gracjan Wyrozumialski w półfinale spotkał się z UKS SMS Joker Piła I. Wygrywając ten pojedynek 2:0 wrześnianie awansowali do najlepszej trójki turnieju. 

O pierwsze miejsce grano systemem każdy z każdym. Drużyna Progress II wygrał oba mecze finałowe zajmując pewnie pierwsze miejsce w turnieju. Tym samym wrześnianie uzyskali kwalifikację do mistrzostw Polski, które w sierpniu rozegrane zostaną w Zabrzu.

Klasyfikacja końcowa turnieju

1.KPS Progress Września II

2.UKS 9 Leszno I

3.UKS 17 Kalisz / MUKS GROM Kalisz I

4.KPS Progress Września I

5-6.UKS SMS Joker Piła I, UKS Zielone Wzgórza Murowana Goślina I

7-9.UKS Zielone Wzgórza Murowana Goślina II, Tarnovia Volleyball, Tarnowo Podgórne II, UKS 17 Kalisz/MUKS GROM Kalisz II

10-12.UKS 9 Leszno 2, KS Energetyk Poznań I, KS Energetyk Poznań II

13-15.UKS SMS Joker Piła II, UKS Piątka Turek, MKS MOS Turek

16-17.UKS Lider Rokietnica, Tarnovia Volleyball Tarnowo Podgórne

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

20:08 27-07-2020