Autokar nie dopuszczony do dalszej jazdy. Trzeba było podstawić zastępczy pojazd

W poniedziałek 4 czerwca policjanci przeprowadzili dwie kontrole autokarów wyjeżdżających z dziećmi na wycieczki. Jeden z nich nie został dopuszczony do dalszej jazdy.

na sygnale 15:14 06-06-20180 16

Uczestnikami wyjazdu były m.in. dzieci z przedszkola „Grzybek” z Sokołowa oraz uczniowie jednej ze szkół na terenie gminy Września.

–  Funkcjonariusze podczas kontroli sprawdzili stany trzeźwości kierowców, komplety dokumentów, wyposażenie obowiązkowe autokarów, legalizacje tachografu oraz stany techniczne pojazdów – wylicza Adam Wojciński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji we Wrześni. 

– W szczególności sprawdzono ewentualne widoczne usterki w układzie kierowniczym, układzie hamulcowym, a także stan ogumienia kół oraz oświetlenie pojazdu. Dodatkowo policjanci zwrócili uwagę, czy z autokarów nie wyciekają płyny eksploatacyjne – dodaje.

Podczas jednej z dwóch kontroli policjanci ujawnili niedziałające prawidłowo światło „stopu”. W związku z tym autokar nie został dopuszczony do dalszej jazdy. Organizator wycieczki szybko jednak podstawił drugi autokar, który tym razem przeszedł kontrolę pozytywnie.

Policjanci przypominają o możliwości skorzystania z kontroli autokaru przed samym wyjazdem. Zgłosić kontrolę można pisemnie przez kierownika wycieczki do siedziby wrzesińskich policjantów. Jedynym warunkiem jest zgłoszenie z odpowiednim wyprzedzeniem.

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

15:14 06-06-20180 16