Artystki z Wrześni w szczytnej sprawie, czyli moda na urodzinowe zbiórki

Joanna Krystyna Radosz jest pisarką, Daria Grzegorska (znana też jako Lavien Darja) – malarką. Łączy je to, że z okazji swoich urodzin postanowiły zrobić coś dobrego dla potrzebujących. 

Pomagamy 00:17 12-07-2018 8

Założenie wirtualnej „skarbonki” z okazji urodzin to stosunkowo nowa moda – portal Facebook zaczął testować taką funkcjonalność w grudniu 2017 roku. 

– Uważam, że to naprawdę sympatyczna moda, która może zrobić dużo dobrego. Często jest tak, że znajomi chcą jakoś uczcić nasze urodziny, coś nam podarować, ale nie mają pomysłu, co by to mogło być, i koniec końców lądujemy z kolejnym bibelotem, który nie jest niezbędny do życia, a którego przecież nie wyrzucimy, bo ktoś nam go z serca podarował. Dla mnie zbiórka urodzinowa rozwiązuje ten problem: zamiast kupować prezent, przekazujesz ile możesz na wybraną przez solenizanta inicjatywę. To działa podobnie jak nowożeńcy proszący o wpłatę na dany cel charytatywny zamiast ślubnego bukietu. Nikt na tym nie traci, wszyscy są zadowoleni i świat staje się odrobinę lepszy. Same plusy! – mówi Joanna Krystyna Radosz.

Pisarka zaprosiła swoich znajomych do wsparcia Fundacji Speedwaya zbierającej środki m.in. na rehabilitację kontuzjowanego żużlowca Witalija Biełousowa. Zaproszenie do zrzutki znajdziecie TUTAJ. Warto przypomnieć, że na ten sam cel Joanna Krystyna Radosz przeznacza zysk z „Czarnej książki” oraz „Czarnej książki. Zostać mistrzem”.

Lavien Darja postanowiła pomóc zwierzakom. Dwa miesiące temu pisaliśmy o tym (link TUTAJ), jak znalazła w lesie pięć porzuconych szczeniaków i ich matkę. Pomagaliśmy w znalezieniu domu młodych psiaków, zaś suczkę przygarnęła sama Daria. Tym razem postanowiła wesprzeć Fundację Dom dla Kundelka. Zbiórkę znajdziecie TUTAJ.

Więcej o modzie na urodzinowe zbiórki przeczytacie już w ten piątek w najnowszym numerze „Wiadomości Wrzesińskich”. 

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski   1

Anna Tess Gołębiowska

00:17 12-07-2018 8