Armia prymusów i sztab dumnych rodziców na wrzesińskim zakończeniu roku szkolnego

Aż 620 uczniów z gminy Września uzyskało w tym roku średnią ocen wyższą niż 5,16. Wszyscy oni zostali nagrodzeni przez burmistrza.

samorząd 11:29 20-06-2018 92

Uroczystość odbyła się w środę 20 czerwca w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Kosynierów we Wrześni. Uczniowie, rodzice, nauczyciele i dyrektorzy szkół spotkali się w nowej sali gimnastycznej. Licznych zebranych przywitał burmistrz Tomasz Kałużny. Włodarz pogratulował uczniom, życząc im bezpiecznych wakacji.

Wręczanie nagród książkowych wszystkim wyróżnionym trwało niemal dwie godziny. Szczególnie doceniono najlepszych z najlepszych, czyli uczniów z najwyższymi średnimi ocen. To Natalia Urbanowicz z SSP w Otocznej (średnia 6,0!), Barbara Rawska (5,92) i Zuzanna Raczak (5,91) również z Otocznej oraz Marcin Kańczurzewski z SSP nr 2 we Wrześni (5,91).

Pewną niestosownością dla niektórych rodziców był fragment występu iluzjonisty Maga Marco, który był urozmaiceniem uroczystości. W jednej ze sztuczek jego asystent Bodzio Drakula przeprowadził coś w rodzaju striptizu na korpusie manekina. Odsłonięte zostały piersi z zakrytymi sutkami. Większość obecnych zareagowała na to śmiechem. Jak to wyglądało, można przekonać się z pomocą poniższej galerii zdjęć. 

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

11:29 20-06-2018 92