APP Krispol powrócił na zwycięskie tory. Z Siedlec wywiózł komplet punktów

Pomarańczowi przełamali serię czterech kolejnych (wraz z pucharowym) przegranych meczów. Na Mazowszu wrześnianie mieli tylko krótką chwilę słabości.

siatkówka 20:05 08-12-20180 1

Z pięciu dotychczasowych meczów w Siedlcach wygraliśmy aż trzy. Ta statystyka była dobrym prognostykiem przed sobotnim pojedynkiem.

Już na początku inaugurującego mecz seta gospodarze zdobyli trzypunktową przewagę (6:3). Potrafili ją utrzymać niemal do połowy tej odsłony. Od tego momentu wrześnianie włączyli trzeci bieg. Doprowadzili do remisu 16:16, a od tego wyniku zdobyli pięć kolejnych piłek! Siedlczanie nie mogli już nawiązać walki.

Na początku drugiej odsłony to pomarańczowi wywalczyli trzypunktową przewagę (4:1), którą w połowie partii powiększyli do czterech oczek (11:7). Kilka minut później różnica jeszcze bardziej urosłą i zawodnicy trenera Mariana Kardasa mogli się cieszyć ze zdobycia drugiego seta.

W trzeciej partii, od wyniku 8:9, nasi siatkarze stracili cztery kolejne piłki, po chwili jeszcze jedną i przegrywali już 9:15. Takiej straty nie udało się odrobić.

Obejmując w czwartym secie prowadzenie 10:5 wrześnianie byli na najlepszej drodze, by wywieźć z Siedlec komplet punktów. Przy 18:10 przywitali się już z gąską. Choć gospodarze podgonili, takiej przewagi nie można było roztrwonić.

Wygrana zaowocowała awansem na trzecie miejsce w ligowej tabeli.

I liga: KPS Siedlce – APP Krispol 1:3 (20, 16, -20, 21)

I set: 4:2, 8:5, 12:10, 15:16, 16:20, 20:25

II set: 1:4, 5:8, 8:12, 12:16, 12:20, 16:25

III set: 4:2, 8:5, 12:8, 16:11, 20:14, 25:20

IV set: 2:4, 4:8, 8:12, 10:16, 14:20, 21:25

20:05 08-12-20180 1